Pomoc Problem z połączniem z Qbelt.

K0ras19

Nowy użytkownik
Noobie
11 Luty 2024
4
0
1
31
QNAP
null
Ethernet
100 GbE
Cześć,

mam problem z połączaniem się z Qbeltem, zwyczajnie nie moge nawiązać połączenia po VPN, dane:

1. IP wewnętrzne
2. Dostawca blokuje porty poza 80 i 443 TCP
3. W routerze na testy: NAS w DMZ, uPNP oraz forward portów, między innymi forward portu np. 500 przewidzianego dla VPN, router jak i qnap - wyłączony firewall.

Struktura sieci

QNAP (forward portów, bind IP pod MAC) ---->Router (DHCP dla sieci wewnętrznej, na sztywno IP dla QNAPa) -----> (IP stałe) połącznie z routerem dostawcy ------> IP stałe wewnętrzne.

Próba łączenia poprzez telefon na LTE (wylączone wifi).

Czy jestem na straconej pozycji z powody wewnętrznego IP i blokady portów?

Informacja dodatkowa, xxx.myqnapcloud.com nie działa (wlączyłem je na próbe testów, żeby zamiast ip zrobić konfiguracje pod clauda).
Połączono posty:

+dodatkowo ISP korzysta z NAT
 
Z tym może byc problem, mam do wyboru dwóch dostawców, pozostaje mi ustalić z IPS otwarcie portów.

Myślałem jeszcze nad VPN od strony routera, tylko czuje, że mam wielokrotnego NAT przez IPS uzywanego więc to też chyba nie pomoże...
Połączono posty:

Z tego co widzę, dostawca za darmo może mi otworzyć port tcp/udp wiec powinno to rozwiązać sprawe.
 
Chyba tylko przez serwer pośredniczący dało by się to obejść.
Qnap połączony przez VPN z serwerem pośrednim (jakiś VPS).
Ty z innego urządzenia łączysz się do VPS i dzięki temu masz dostęp do swojej sieci przez ten serwer.
Skomplikowane, upierdliwe w konfiguracji i podatne na włamania (jesteś na stałe spięty z zewnętrznym serwerem wystawionym bezpośrednio do Internetu) ale powinno działać.

Lepiej gdyby otworzyli port ale ciekawe jak to zadziała z podwójnym natem - walcz może coś się uda :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbelt
  2. upnp