Pomoc Problem z widocznością nas w sieci lan(router mikrotik)

Neo1986

Passing Basics
Beginner
26 Marzec 2016
23
1
3
Sobótka k/Wrocławia
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.1161
Model serwera: QNAP TS-212P
Witam, mam problem z serwerem nas widoczny jest po ftp ale nie jest widoczny w otoczeniu sieciowym. Windows 7 nie ma problemu ale windows 10 juz tak. Nie wiem czy może coś trzeba zmienić na mikrotiku by był widziany. Dodam ze nic nie zmieniałem a jakiś czas temu był widziany ale były aktualizacje Windowsa 10 i nas. I od tego momentu zniknął.Robiłem format Windowsa 10 i nie pomogło to samo z dyskiem nas resetowałem go do fabrycznych potem nawet cofałem oprogramowanie o 4 miesiące od tyłu. I nie wiem czy to wina windowsa ze nie wspiera już starego Nas i kupować nowy ??? Czy to kwesia ustawień np samego mikrotika.
 
a w windows włączone wykrywanie urządzeń sieciowych dla tej sieci ?

antywirusy w stylu Kasperski/AVG blokują też takie feature , jak sie nie doda do grupy zaufanych urządzeń
 
Czy jak otworzysz Explorer i wpiszesz adres IP \\%NAS_IP%\Public w pasku to masz dostep do udziałów sieciowych?
upload_2020-2-4_12-52-36.png


Jeśli nie to uruchom plik rejestru w załączniku z ostatniego punktu tego posta i zrestartuj komputer.


Po drugie czy w Windows 10 właczyłeś odnajdywanie sieci?
upload_2020-2-4_12-58-0.png


upload_2020-2-4_12-57-45.png


upload_2020-2-4_12-58-56.png



Po trzecie w QNAP...
upload_2020-2-4_13-0-26.png


wins_settings.png



Po czwarte w Mikrotik w serwerze DHCP podaj adres serwera WINS wskazując adres IP QNAP:
upload_2020-2-4_13-7-48.png



Po piąte odśwież sieć w Windows 10
Kod:
ipconfig /release
ipconfig /renew


Po szóste (Opcjonalnie)
Przyda się też mała zmiana w rejestrze umożliwiająca z poziomu admina uruchamiać programy, które mają mieć dostęp do udziałów sieciowych:
EnableLinkedConnections.reg
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00


;EnableLinkedConnections


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"EnableLinkedConnections"=dword:00000001
"ConsentPromptBehaviorAdmin"=dword:00000000
"EnableUIADesktopToggle"=dword:00000001


... i reboot kompa
 

Załączniki

  • EnableLinkedConnections.reg
    280 bytes · Wyświetleń: 57
a w windows włączone wykrywanie urządzeń sieciowych dla tej sieci ?

antywirusy w stylu Kasperski/AVG blokują też takie feature , jak sie nie doda do grupy zaufanych urządzeń

Nie mam antywirusa a ten z Windows 10 wyłączony na test.
Włącz SMB 1 (klient i serwer) przez Panel sterowania -> Programy i Funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows i zrestartuj W10.
Więcej o SMBv1 na W10:
SMBv1 is not installed by default in Windows 10 version 1709, Windows Server version 1709 and later versions


Dzięki udało się temat do zamknięcia !!!!!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. smb1