Pomoc Problemy z VPN, spowalnianie systemu, gubienie połączenia

Sawpel

Nowy użytkownik
Noobie
12 Październik 2013
14
0
3
34
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
802.11b (Wi-Fi 1)
Posiadam QNAP TS-269L, służy nam w firmie jako serwer danych. Mamy postawiony serwer VPN, który generalnie działa, ale można z nim dostać urwicy. Do łączenia się z nim używamy myQNAPcloud. Problemy występują 3:

- Całkowite spowolnienie komputera (sprawdzane na 4 laptopach i 3 stacjonarnych w kilkunastu różnych sieciach), który łączy się z qnap'em. Gdy tylko połączenie zostanie ustanowione to pomimo łącza 25 Mb nawet próba otwarcia google często kończy się porażką. Całość spowalnia do prędkości jaką pamiętam z lat dziecięcych, gdy podczas łączenia z internetem, trzeba było odłączać telefon.

- Średnio dwa razy na minutę gubienie połączenia, wyskakuje wtedy mniej więcej taki komunikat "nazwa urządzenia jest w użyciu, nie można ustanowić połączenia z..." Trzeba poodświeżać kilka (naście razy) i połączenie wraca.

- Tragicznie niska prędkość przesyłu. Mamy łącze 8/0,5, a maksymalny uzyskiwany transfer ściągania nie przekracza 30 kb/s.

Czym może być to spowodowane?
 
Zła konfiguracja. W ustawieniach połączenia VPN zaznaczyłeś aby bramą internetu był VPN. Odznacz opcje:
  • Use default gateway on remote network: Select this option (default) to use the NAS gateway for data traffic. If disabled, the gateway of the PC will be used.
    adocs.qnap.com_nas_en_mycloudconnect04.png
 
Chyba mam jakąś inną wersję programu, czy "Podczas tworzenia VPN, ustaw jeden z następujących wątków jako bramę domyślnej ścieżki przekierowywania: 1. NAS 2. Lokalne urządzenie przekierowujące" to ta sama opcja?
 
Z jakiegoś powodu qnap.com mi nie działa, więc niczego stamtąd raczej nie pobiorę. Ale jak zerkam na załączony screen, to w tej wersji wygląda to jak w mojej, dwie opcje na samym dole do wyboru "1. NAS 2. Local routing device".
 
EDIT: Już wiem o co chodzi. Ta opcja przez Ciebie pokazana jest z programu MyCloudNas, a ja się łączę przez MyQNAPCloud, stąd te różnice.

Ok, w ten sposób zadziałało, dzięki. Faktycznie miałem starszą wersję, jednak nadal nie mam nigdzie pokazanych przez Ciebie opcji. U mnie wygląda to tak:


avader.joemonster.org_upload_qkk_1216727b0f1655b1.jpg

avader.joemonster.org_upload_qkk_121672814d53c8a2.jpg
 
O, faktycznie, teraz już nie zrywa i się nie zamula. Dzięki B-)

A czy da się jeszcze zrobić coś z prędkością pobierania? Czy raczej jest to normalne, że prędkość pobierania mam 10 razy mniejszą od wartości uploadu łącza?
 
A czy da się jeszcze zrobić coś z prędkością pobierania? Czy raczej jest to normalne, że prędkość pobierania mam 10 razy mniejszą od wartości uploadu łącza?

Wyłącz te torrenty ;)

Tak na serio, to jest rozwiązanie programowe, jakiś szałowych prędkości tu nie będzie, dane są szyfrowane? To tutaj znika Ci część "łącza".

Robiłem z kolegą test - obaj mam łącza 20 Mb/s down/1MbUp - podłączyłem się VPN do niego .... zacząłem ściągać od niego przez sambe katalog z 250 MB zdjęć, stwierdziłem że lepiej mi będzie wziąść dysk USB 3.0 od siostry i przejść się do niego (100 m w lini prostej) .... jak wróciłem to brakowało 75% do skończenia ...
 
Hmmm, szkoda. Strasznie niekomfortowo się pracuje, gdy muszę czekać 5 minut na jeden plik, a czasami i więcej, jeśli projekt ma dużą pojemność.