Pomoc Przestały działać linki udostępniania

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

TSQ469

Passing Basics
Beginner
6 Grudzień 2014
27
3
3
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
100 Mbps
Witam Was,

od kilku dni przestały mi działać linki udostępniania, które wcześniej działały bez problemu. Nowo utworzone linki też nie działają.

Zaktualizowałem firmware do najnowszej wersji. Dokonałem ponownie automatycznej konfiguracji routera. Wszystko zrobiłem od nowa, jak kiedyś przy pierwszym udostępnianiu plików. Włączyłem jak niegdyś tylko usługę "Bezpieczna NAS Web" i port mam 8082. Link tworzę z https. Wcześniej to wszystko mi tak działało.

W sieci lokalnej działają mi linki, ale oczywiście te z adresem lokalnym. Linki z adresem publicznym ani z LANu, ani z sieci zewnętrznej nie działają.

Linki działały mi kilka miesięcy. Były restarty NAS i dalej działały, teraz nagle po kliknięciu w link mam info, że strona nie została znaleziona i że adres może być niepoprawny...

Dziwna sprawa, ma ktoś pomysł co może być przyczyną?

Z góry dzięki i pozdrawiam.
 
To są IP z których piszesz ? (upc i netia). Jeśli tak to masz poblokowane porty.
Jeśli jesteś w stanie odpalić te linki lokalnie to problem nie dotyczy Qnap'a a twoich ustawień sieciowych i przekierowań portów na odpowiednich urządzeniach.
 
nie, to nie są te IP, ale masz rację, będę walczył z tymi portami, cos musiało się przyblokować...
DZIĘKI za nakierowanie
Znalazłem przyczynę!
Na śmierć zapomniałem, że ograniczyłem u ustawieniach NAS połączenia do NAS dla określonej puli adresów z sieci lokalnej.
"Winny" był więc jednak sam NAS. Linki w sieci lokalnej działały, a z zewnątrz po przekierowaniu na adres NAS już nie chciały.
Po zdjęciu ograniczenia, linki znowu działają jak dawniej.
Temat rozwiązany.
Dzięki z pomoc i wskazówki.
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.