Pomoc qbelt qvpn, siec lokalna

kpkrzepki

Nowy użytkownik
Noobie
7 Sierpień 2024
2
0
1
42
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Mam ts-264, ustanowilem serwer qbelt na ansie. Po stronie klienta mam Windows server 2019, lacze się z qbeltem, widze ze polaczenie jest aktywne i uzytkownik z windowsem jest podlaczony. Jednak klient wchodzac w zakladki siec z windowsa, nie widzi komputerow w sieci lokalnej do ktorej przylaczony jest nas. Na Qnapie mam uruchomioną maszynę wirtualna, ktorej zasoby chcialbym przegladac, moze ktos cos podpowie na co zwrocic uwage i gdzie szukac. Po stronie kliena mam wlaczony aby udostepnial i wyszukiwal komputery w sieci lokalnej.
Połączono posty:

dodam iz konfigurowałem zgodnie z Instruktaż/Tutorial - VPN do QNAP w 15 minut!
 
Probowalem, zgodnie z tutorialami znalezionymi w sieci, i jak zwykle zwracam sie o pomoc.
Qnap ma adres 192.168.1.68:8080
qbelt nadaje adresy z puli 10.6.0.0

Probowalem doda trase statyczna routingu w qnapie,
adres docelowy: 10.6.0.0.
maska: 255.255.255.0
brama: 192.168.1.68

w domowym routerze mam ustawione przekierowywanie portu, na ktory ustawiony jest qbelt: 443

Natomiast domowy router nie pozwala na dodanie trasy statycznej. Czy brak takiej opcji bedzie blokowal ruch, pomiedzy komputerem ktory chce polaczyc sie do lokalnej sieci przez VPN.

Sytuacja wygląda nastepujaco, wchodząc w opcje na qnapie: "

Użytkownicy serwera NAS online,​

widzę że polącznie komputera z zewnatrz jest ustanowione.

Przegladajac sieci lokalna w centrum sieci i udsotepniania nie widze nowopolaczonego komputera. Na kompuetrze z ktorego lacze sie z qbelt vpn, rowniez nie widze zawartosci sieci w centrum sieci i udostepniania.
Po stronie klienta w opcjach mam zaznaczone : odnajdywanie komputerow w sieci lokalnej

Reguly na qufirewll ma ustawione aby przepuszczał ruch polaczen.

Co robię nie tak, może jakas podpowiedz ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbelt