QNAP NMP-1000

madi2000

Passing Basics
Beginner
10 Grudzień 2008
21
0
1
Witam,

na początku przeproszę jeżeli umieściłem post w złym miejcu ale nie wypatrzyłem działu powiązanego z tym urządzeniem QNAP'a.

Mam pytanie o oceny, uwagi na temat QNAP NMP-1000. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

Z najbardziej nurtujących mnie pytań to:
1. czy ktoś natrafił na problemy z odtwarzaniem filmów 1080p na nim
2. czy ktoś może zweryfikować czy do NMP można się dobrać po FAQ SSH jak do innych NASów?
 
1) Jest jeden problem z brakiem licencji DTS-HD i Dolby TrueHD. Jesli masz amplituner podlaczony poprzez zlacze HDMI do odbiornika AVR to nie mozesz przeslac czystego strumienia dźwieku HD. Problem zostanie rozwiazany w nastepnym firmwarze. A reszta dziala idealnie.
https://forum.qnap.net.pl/threads/824

2) Nie mozna sie polaczyc poprzez FAQ SSH - dodam ze to nie jest NAS.
 
Ostatnio edytowane:
1. Dzięki za info!!!, skłania mnie to ku zakupowi.

2. w pytaniu chodziło mi czy da się podłączyć jak do NASów QNAP'a :) ale jeżeli już chodzi o ścisłość to za http://www.qnap.com : http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=117 ma "NAS features". a poza tym wszystko co ma cechy Network Attached Storage to NAS :) Choć całkowicie się zgadzam że przeznaczenie NMP jest całkiem inne :).

3. Co rozumiesz przez "nie możesz przesłać czystego..."? Znaczy idzie cisza? Czy audio jest downgradeowane do jakiegoś innego standardu?. Tak planuje przyłaczyć NMP -(hdmi)- amplituna - (hdmi) TV. i miałem nadzieje na odtwarzanie całego dźwięku przez amplituner.
 
Ok wiec o co chodzi z dzwiekiem.

Wiele osob jest tego zdania aby przesylac dzwiek a obraz osobno. Np. obraz poprzez HDMI a dzwiek kablem SPDI/F czy to optyczny czy coaxial nie ma znacznia. Są tego zalety i wady.

Z tego co mi wiadomo, przesylajac dzwiek poprzez SPDI/F czyli kabel optyczny bądź coaxial, nie masz efektu braku synchronizacji wideo z obrazem - pomimo tego ze idzie na osobnych kablach.
W przypadku puszczenia dzwieku i obrazu po HDMI musisz wlaczyc funkcje Lipsync aby napewno dzwiek z obrazem szedl rowno - Twoj amplituner powinien to obslugiwac.

Natomiast jesli chodzi o dzwiek, musisz pamietac ze kabel SPDI/F ma ograniczenie do przepustowości 1.5 Mbps gdzie obecnie dzwiek Dolby TrueHD czy DTS-HD wymaga 6.144 Mbps. Wiec nasuwa sie proste pytanie: Czy dzwiek jest nagrany o takim bitrate a nastepnie jest rekompresowany jesli jest ograniczenie do 1.5 Mbps?
Nie...
Producenci formatu DTS-HD Master Audio jak i Dolby TrueHD doszli do wniosku (co dobrze zrobili), ze strumien ten musi byc kompatybilny wstecz ze starymi odtwarzaczami. Wiec zapisali dzwiek w 2 ścieżkach:
1) sciezka o bitratie 1.5 Mbps - standardowa - kompatybilna wstecz
2) dodatkowa sciezka przesylana tylko przez kabel HDMI o rozmiarze np. 4.644 Mbps, której zadaniem jest rozbudowac standardowa sciezke (nr.1) dzwieku.

W rezultacie otrzymujemy dzwiek o znacznie lepszych parametrach ktory jest kompatybilny wstecz. Oczywiscie te informacje ktore podalem bazuja na zebranych doswiadczeniach i dokumentacji która wyczytalem w internecie.


Teraz powrocmy do naszego problemu odtwarzacza NMP-1000. Urzadzenie to bez problemu przesyla podstawowa sciezke dzwiekowa po kablu HDMI, natomiast ma problem z przeslaniem dodatkowej. W przypadku Dolby TrueHD wystepuja trzaski co kilka sekund, a DTS-HD MA wogole sie nie zalacza. Kiedy zauwazymy ten problem? Tylko i wylacznie jesli bedziemy ogladac filmy BluRay - poki co kontener filmow HD .MKV nie radzi sobie najlepiej z obsluga dzwieku DTS-HD i Dolby TrueHD. Wiec dla tych ktorzy ogladaja filmy .mkv i tak roznicy nie ma. Czemu wogole wystepuje ten problem? Otóz QNAP NMP-1000 bazuje na procesorze Sigma, a firma Sigma nie chce wyslac QNAP'owi nowego SDK ktore poprawnie obsluguje DTS-HD i Dolby TrueHD, ponieważ QNAP nie otrzymal jeszcze certyfikatu na te dwa formaty. Dlatego problem zostanie rozwiazany przy kolejnym firmwarze - glupie ale prawdziwe.

Nalezy pamietac, ze jesli przeslemy sygnal w formacie LPCM, to uzyskamy jakosc TrueHD czy DTS-HD jednak nie zapali nam sie logo tego formatu na amplitunerze.
[Nieprawidłowy link obrazu]:http://nbsd.one.pl/onkyo606andjamo606/DSCF2158.JPG
 
D Z I Ę K U J Ę :)

zobaczymy więc jak się będzie sprawował na moim denonie.

Jeszcze raz dziękuję za info. Dam znać jak uruchomię wszystko.
 
Czyli nie bedzie na tym urzadzeniu mozliwosci postawienia squeezcenter (pod squeezboxa)?
 
Piro napisał:
Czyli nie będzie na tym urządzeniu możliwości postawienia squeezcenter (pod squeezboxa)?

Nie. Po prostu Sigma nie wyrobi. Ledwo co daje sobie rade z kopiowaniem plikow na i z, a co dopiero mówić o postawieniu na tym Squeezecenter. Sam sie kiedyś nad zakupem zastanawiałem - właśnie pod tym kątem, ale ludzie HDTV Forum wybili mi to szybko z glowy;-)

Chyba najlepiej jest jednak miec magazyn plików na osobnym Qnapie (łącznie ze Squeezecenter), a player sieciowy (Qnap, bądź Popcorn A-110[w końcu maja identyczne bebechy]) niech sobie korzysta z zasobów. W ten sposób to działa świetnie, no i przede wszystkim szybkie kopiowanie plików na i z nie jest kłopotem.
 
Piro napisał:
Dzieki wielkie za odpowiedz. A wie ktos moze czy jest chociaz opcja obslugi przy uzyciu PCpocket po WiFi, czy tez koniecznie trzeba wlaczac TV, zeby odpalic sobie muzyke?

Mam na mysli cos w tym ksztalcie:
http://www.logitech.com/index.cfm/speak ... 7&cl=us,en

Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Ten link przedstawia Squeezebox Duet, który działa tak samo jak inne Squeezeboxy. Potrzebny jest SqueezeCenter, który będzie zarządzał Twoimi zasobami (owszem możesz używać Squeezenetwork do radia, ale wtedy jesteś bez kontaktu z Twoja kolekcją muzyki). Innego sposobu nie ma. Squeezecenter musisz na czymś postawić (Qnap, S, bądź Netgear). W ostateczności pozostaje PC, ale warunkiem koniecznym jest, żeby był cały czas włączony, co tak naprawdę odbiera cala zabawę z tym sprzętem.
Tu masz link, gdzie ludzie z Audio forum rozpracowali SqueezeBoxy pod wieloma kątami. Myślę, ze bez problemu znajdziesz tam odpowiedz na pytania, które Cie nurtują.
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 3729&p=1#k
Pozdrawiam
 
Nie dogadalismy sie ....

mam na mysli cos o zblizonej funkcjonalnosci. Pytalem, czy jest opcja obslugiwac to konkretne urzadzenie bez potrzeby wlaczania TV. Zdaje sobie sprawe, ze squeezboxa sie nie podlaczy do tego - chodzilo mi o jakis pocketPC po wifi.
 
Witam serdecznie pomocy

Ja mam zgoła ciut inny problem.
Obecnie posiadam QNAP'a TS-509 Pro i zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia, lecz bez dysku.
Moje pytanie brzmią chyba dość prosto:
1) Czy będzie on współpracował ze swoim braciszkiem i bedzie możliwość odtwarzania z niego zasobów filmowych
2) Posiadam telewizję cyfrową DVB-T, gdyż jestem w zasięgu i nagrywam nadawany strumien .ts. Czy NMP-1000 rodzi sobie z odtwarzaniem tego typu formatem?
3) Interesuje mnie także czy jak kupie sobie inny sprzet typu SAT (TNK) i będę nagrywał na nim audycje i filmy oraz magazynował na QNAP'ie czy ten odtwarzacz równierz będzie dawał sobie rade z tego typu plikami?

WRaq
 
witam,

kupiłem to urządzenie i ogólnie jestem zadowolony (chociaż niektóra logika nie jest dla mnie logiką normalną), ale pojawił mi się inny problem.
mój QNAP nie widzi niczego co zostaje podłączone do jednego z dwóch portów USB.
na pendrive zapala się co prawda dioda czyli podaje napięcie, jednak QNAP go w ogóle nie widzi.

z czego to może wynikać ???


pozdrawiam
 
doll00 napisał:
mój QNAP nie widzi niczego co zostaje podłączone do jednego z dwóch portów USB.
na pendrive zapala się co prawda dioda czyli podaje napięcie, jednak QNAP go w ogóle nie widzi.
musisz to dokladnie sprawdzic... ja podlaczam pendriva i nie mam zadnych problemow
wlasnie aktualizuje firmware do najnowszej wersji ...
 
WRaq napisał:
Witam serdecznie pomocy
1) Czy będzie on współpracował ze swoim braciszkiem i bedzie możliwość odtwarzania z niego zasobów filmowych
2) Posiadam telewizję cyfrową DVB-T, gdyż jestem w zasięgu i nagrywam nadawany strumien .ts. Czy NMP-1000 rodzi sobie z odtwarzaniem tego typu formatem?
3) Interesuje mnie także czy jak kupie sobie inny sprzet typu SAT (TNK) i będę nagrywał na nim audycje i filmy oraz magazynował na QNAP'ie czy ten odtwarzacz równierz będzie dawał sobie rade z tego typu plikami?
kontaktuj sie z Nicodem'em... ja testowalem na odtwarzaczu jakies pliki dla niego.
 
SiLAS napisał:
doll00 napisał:
mój QNAP nie widzi niczego co zostaje podłączone do jednego z dwóch portów USB.
na pendrive zapala się co prawda dioda czyli podaje napięcie, jednak QNAP go w ogóle nie widzi.
musisz to dokladnie sprawdzic... ja podlaczam pendriva i nie mam zadnych problemow
wlasnie aktualizuje firmware do najnowszej wersji ...

witam,
dziękuję za odpowiedź.
sprawdziłem na stronie Qnap.com i mam najaktualniejsze oprogramowanie.
dodatkowo ściągnąłem tą samą wersję oprogramowania i zainstalowałem ją jeszcze raz, ale niczego to nie zmieniło, więc w dalszym ciągu mam ten sam problem.

pozdrawiam
 
witam mam mały problem zaopatrzyłem się w odtwarzacz QNAP NMP-1000 w opisie było że odtwarza audio AAC tymczasem mam dwa filmy w tym właśnie formacie i dzwięku nie ma jest kompletna cisza wciskam info i wygląda jakby odtwarzacz audio nie wykrywał film jest ok bo odpalałem na kompie i tam bez problemu.mam firmware 1.1.3 zresztą wgrywałem starsze wersje i cały czas to samo nmp-1000 mam podłączony do telewizora kablem hdmi ale composite też próbowałem nic nie dało moje pytanie jest takie czy to z moim Qnapem jest coś nie tak czy niestety wszystkie tak mają i czy jest szansa że nowy firmware to rozwiąże.niżej podaje właściwości tego pliku audio:
Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Wersja formatu : Version 4
Profil formatu : LC
Ustawienia formatu, SBR : Tak
Ustawienia formatu, PS : Nie
ID kodeka : A_AAC
Czas trwania : 1h 39 min.
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Rear: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Język : Polski