Pomoc Qnap ts-121 problem z linkami i dostępem zdalnym

kepor

Nowy użytkownik
Noobie
30 Styczeń 2015
8
0
1
39
QNAP
null
Ethernet
null
Witam, od niedawna jestem świeżym użytkownikiem Qnapa ts-121. Mam go podłączonego do routera tplink. Dostęp po lokalu ok.
Problem pojawia się przy dostępie zdalnym. Tzn w Filestation przy opcji "Podziel się", ustawiam aby wysyłał przez myqnapcloud i posyłam komuś linka na maila tyle, że nie można go otworzyć. Tak samo jest gdy próbuje się dostać poprzez stronkę myqnapcloud. Wyszukuję urządzenie, wprowadzam login i hasło, pojawiają mi się funkcje, klikam w Filestation i otrzymuję informacje o możliwych połączeniach. Przez żadne nie jestem w stanie się dostać.

Funkcja z automatyczną konfiguracją routera UPnP zadziała prawidłowo, dodatkowo przekierowałem porty 8080,8081 na routerze i nic.

Co źle, czegoś nie robię lub powinienem posiadać aby to zadziałało? Czy muszę mieć stały publiczny adres IP? Mój dostawca internetu to sieć dostarczana bezprzewodowo. Antenka na dachu, na strychu mam switcha i kabel puszczone na piętro niżej do tplinka. Do tplinka dostaję adresy 10.0.0.xxx, router pcha na 192.168.0.xxx.

Przy funkcji DDNS/Cloudportal mam informacje o konflikcie NAT. Wszystkie 4 porty mam na Failed

Oczywiście to, że się nie otwiera sprawdzałem w innej lokalizacji z innym dostawcą internetu
 
Mój dostawca oferuje wykupienie za 5zł adresu publicznego. Czy to, że w DDNS/cloudportal mam informacje o konflikcie NAT i 4 porty na failed jest to zależne od braku stałego ip publicznego?
 
ok, otrzymałem stały IP. Gdy teraz próbuje dostać się przez myqnapcloud łączy się tylko, że otrzymuje ekran logowania AirOS czyli pewnie panel mojego nanostation. Gdy wysyłam link przez opcję podziel się na maila, również otrzymuje ekran logowania. Gdy wchodzę przez Cloudlinka wyświetla mi się "nie znaleziono urzadzenia". W NASie nadal mam informacje o konflikcie NAT i wszystkie 4 porty na failed. Czyżby trzeba przekierować porty na Nanostaion?
 
Ruszyło. Zaatakowałem moje providera i przekierował mi porty na antenie na mój router i zaczęło hulać.
Mam za to pytanie innego rodzaju. Gdy w filestation klikam opcję "podziel się" standardowo chce mi wygenerować linka z moim adresem LAN co jak wiadomo nie zadziała. W każdym razie jest w trzeciej zakładce jest opcja aby wysłał przez mój adres zewnętrzny ale za każdym razem muszę to zmieniać. Da się jakoś wymusić aby na starcie wysyłał używając adresu zew?
 
Musisz zalogować się od strony WANu.
Czyli http(s)://[cośtam].myqnapcloud.com....
Wtedy pojawia się możliwość wyboru adresu
upload_2015-2-25_9-6-51.png