QNAP TS-412 - informacje SMART o dysku - błąd

Inf-Louis91

Entry Technician
Q Associate
18 Marzec 2019
31
6
8
33
Gdańsk
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
mam problem z zakupionym Qnap TS-412. Wypożyczyłem go sobie na 2 tygodnie aby poznać jak i co z czym się je.
Generalnie mam problem z jednym z dysków - Dysk 2.
Jak puszczam jemu: szybki, pełny - test wyskakuje komunikat: "Zakończono.Wystąpił błąd odczytu"

Natomiast w podsumowaniu jest komunikat: "Dobrze. Nie wykryto błędów na dysku twardym. Dysk powinien pracować normalnie"

Jesteście w stanie coś pomóc, doradzić?

Dziękuje za udzielone odpowiedzi.
 
Weź ten dysk, podłącz do kompa i przeskanuj HDD Regeneratorem (DOS). HDD Regenerator 2011 lub
HD Tune ( Windows ) HD Tune 2.55
jeżeli jest coś nie tak z dyskiem któryś z tych programów na pewno to wykryje.
P.S. Osobiście preferuję HDD Regenerator
 
  • Lubię to
Reakcje: Inf-Louis91
Pełny powinien wygenerować Ci kod błędu. Przychylam się do rady Penerros. Ja nie dowierzam testom QTS.
 
  • Lubię to
Reakcje: Inf-Louis91
Weź ten dysk, podłącz do kompa i przeskanuj HDD Regeneratorem (DOS). HDD Regenerator 2011 lub
HD Tune ( Windows ) HD Tune 2.55
jeżeli jest coś nie tak z dyskiem któryś z tych programów na pewno to wykryje.
P.S. Osobiście preferuję HDD Regenerator
Dziękuje, sprawdzę i dam znać.
Ku przestrodze... odradzam korzystania z HDD Regeneratora (dla zainteresowanych: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4609566#460956), dwa alternatywne programy jakie mogę polecić to Victoria lub MHDD
 
Weź ten dysk, podłącz do kompa i przeskanuj HDD Regeneratorem (DOS). HDD Regenerator 2011 lub
HD Tune ( Windows ) HD Tune 2.55
jeżeli jest coś nie tak z dyskiem któryś z tych programów na pewno to wykryje.
P.S. Osobiście preferuję HDD Regenerator
Dziękuje, sprawdzę i dam znać.
Ku przestrodze... odradzam korzystania z HDD Regeneratora (dla zainteresowanych: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4609566#460956), dwa alternatywne programy jakie mogę polecić to Victoria lub MHDD
A, czy ja kazałem komuś naprawiać bad sektory?
Hdd Regeneratorem, miał tylko przeskanować dysk.
 
Dla jasności, samo skanowanie nie spowoduje uszkodzenia dysku, ale jeśli HDD Regenerator wykryje uszkodzone sektory to z pewnością wielu pokusi się na jego naprawę i tu mogą nieświadomie doprowadzić do jego uszkodzenia (podkreślę, mogą - bo naprawa za pomocą HDD Regeneratora to jak rosyjska ruletka).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. naprawa dysku