Qnap TS-419P vs 439pro

martino

Nowy użytkownik
Noobie
23 Listopad 2009
2
0
1
Tychy
QNAP
TS-x39 Pro+
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam pewien dylemat a mianowicie ktory z powyzszych NAS mam wybrac czytalem recenzje w sieci lecz wciaz nie wiem dokladnie co wybrac, znam roznice miedzy nimi, a minowicie: szybysz precesor, wiecej pamieci, AES - szyfrowanie danych , WOL oczywiscie predkosci odczytu i zapisu jakie uzyskuje 439 pro sa dwukrtonie wieksze, ale czy w zastowaniach domowych ta roznica bedzie tak bardzo zauwazalna?? Nas box mam zamiaru uzywac do streamingu video przez LAN, robienie backup'u (full 1x w tygodniu) incremental codziennie, serwer WWW oraz ftp. Prosilbym o porade w wyborze jednego z tych urzadzen.

Pozdrawiam
Martino
 
martino napisał:
ale czy w zastowaniach domowych ta roznica bedzie tak bardzo zauwazalna??
Zależy co masz na myśli.
Jeśli sieć domowa będzie skonstruowana na Wifi to prędkości w x19 i x39 nie będą w pełni wykorzystane.
Ale pamiętaj aby myśleć przyszłościowo, więc jeżeli w przyszłości zmienisz na kable wtedy na x39 będzie miodzio(szybki backup).
martino napisał:
robienie backup'u (full 1x w tygodniu)
Przez ile komputerów w tym samym czasie ?
jeśli przez jednego ,albo dwóch. to myśle iż x19 spokojnie :)

Na zastosowania typowo domowe, (backup, streaming lan, kilka stronek, ftp, czasami Torrenty).
419 usatysfakcjonowany ;]
 
Dziekuje za odpowiedz :)

Nawiazujac do pierwszej wypowiedzi to moj desktop bedzie podlaczony przez 1GB LAN bezposrednio do NAS natomiast laptop bedzie podloczony przez wireless router do NAS box, prawdopodobnie bede chcial podlaczyc kolejne urzadzenie np. multimedialny odtwarzacz prawdopodobnie przez Wireless

Jesli chodzi o backup to bedzie on robiony tylko przez jeden komputer czyt. desktop.

Zastanawiam sie czy wydajnosc np 419p bedzie na tyle dobra aby np w czasie robiebienia backup robic streaming video??

Pozdrawiam
Marcin
 
martino napisał:
Jesli chodzi o backup to bedzie on robiony tylko przez jeden komputer czyt. desktop.
podłączony po lanie ?

martino napisał:
Zastanawiam sie czy wydajnosc np 419p bedzie na tyle dobra aby np w czasie robiebienia backup robic streaming video??
jeśli backup po wifi, to powinno spokojnie dać rade streamować.
Jeśli po lanie, gwarancji nie dam(wszystko zależy od różnych nie wspomnianych szczegółów).