Pomoc QNAP TS-873A kolejność obsadzania kieszeni, a chłodzenie dysków?

Czcigodny_Jorge

Nowy użytkownik
Noobie
27 Październik 2015
1
0
1
42
QNAP
TS-x39 Pro+
Ethernet
1 GbE
Cześć,
tak mi do głowy przyszło by przy okazji obsadzania nowymi 4ma dyskami 8-dyskowego QNAPa wsadzać je na początek do co drugiej kieszeni.
Na start będę miał w nim 4 dyski i by było im chłodniej narzuca się pomysł by nie wsadzać ich do kolejnych kieszeni 1,2,3,4 tylko
do kieszeni 1,3,5,7, a dopiero jak zacznie mi brakować miejsca sukcesywnie dokładać po jednym dysku zaczynając od 2 i po jakimś czasie 4 i 6 i 8.
Czy mogę tak zrobić?
Czy mogę dowolnie powsadzane dyski łączyć w RAIDy wg. własnego widzimisię? Tj. wskazać że RAID ma być robiony z dysków z kieszeni np. 1,3,7,8?
A drugi np. z dysków w kieszeniach 2,4,6?
Gdyby przyszło mi do głowy by jednak kiedyś przy dokładaniu kolejnych dysków w kieszenie np. 6 i 8 robić oddzielnego RAIDa 1 nie będzie to przeszkadzało,
mając działający już RAID na innych kieszeniach np. 1,2,3,4,5,7?
Pozdrawiam
 
Na start będę miał w nim 4 dyski i by było im chłodniej narzuca się pomysł by nie wsadzać ich do kolejnych kieszeni 1,2,3,4 tylko
do kieszeni 1,3,5,7, a dopiero jak zacznie mi brakować miejsca sukcesywnie dokładać po jednym dysku zaczynając od 2 i po jakimś czasie 4 i 6 i 8.
Czy mogę tak zrobić?
Qnapowi to wszystko jedno. Ważne żebyś to ty się nie pomylił bo nie da się usunąć dysku z RAID - trzeba usunąć cały RAID i tworzyć na nowo (tracąc dane).
Czy mogę dowolnie powsadzane dyski łączyć w RAIDy wg. własnego widzimisię? Tj. wskazać że RAID ma być robiony z dysków z kieszeni np. 1,3,7,8?
A drugi np. z dysków w kieszeniach 2,4,6?
Tak, Qnapowi to wszystko jedno.
Gdyby przyszło mi do głowy by jednak kiedyś przy dokładaniu kolejnych dysków w kieszenie np. 6 i 8 robić oddzielnego RAIDa 1 nie będzie to przeszkadzało,
mając działający już RAID na innych kieszeniach np. 1,2,3,4,5,7?
Tak, Qnapowi to wszystko jedno ;) Możesz nawet potem pozamieniać dyski miejscami a jemu dalej będzie wszystko jedno :D
 
  • Lubię to
Reakcje: Kamil84

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-873A