Pomoc QNAP zgubił pliki

marbi

Nowy użytkownik
Noobie
15 Maj 2017
4
0
1
64
QNAP
null
Ethernet
null
Witam, użytkownik synchronizuje pliki przez program qsync od wielu miesięcy, program był co jakiś czas aktualizowany pod W10. Dzisiaj user zgłasza, że brakuje mu na dysku lokalnym setek plików i folderów, widzę że jest to folder ustawiony w QSYNC. Sprawdzam w QNAP folder user/qsync a tam nie ma tych plików zaginionych tylko te co użytkownik lokalnie ma na swoim dysku może 30% tego co było wcześniej, więc sprawdzam w recycle pusto jest, user lokalnie też nie ma zaginionych plików w swoim koszu W10. Wygląda jakby QNAP zgubił pliki i dodatkowo usunął u usera lokalnie w W10. :/
Tego dnia, restartowałem QNAP i włączyłem foldery lokalne do innego volumenu bo mam w nim większe dyski.
Pytanie jest jak odzyskać te pliki co ich nie ma w systemie QNAP, chyba trzeba wyjąć dyski podłączyć do softu co odzyskuje dane, może ma ktoś inny pomysł?
Pozdrawiam
 
lepiej sprawdź logi QSync po stronie serwera .. parę razy mieliśmy na forum akcje, że user skasował folder i zmiana zreplikowała się na nasa - sodoma i gomora.

jak pamietasz nazwy plików , to możesz zalogować się po SSH do QNAPa (tak jako admin), odpalić szukanie find / -type f -name XXXX gdzie XXX to nazwa pliku, może coś znajdzie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Wygląda jakby QNAP zgubił pliki i dodatkowo usunął u usera lokalnie w W10. :/
No właśnie tak działa qsync. Nie ma znaczenia gdzie pliki są kasowane (czy na komputerze, czy na QNAPie), to po drugiej stronie również są kasowane. Dlatego do synchronizacji danych między komputerem a QNAPem nie polecam qsynca (nie tylko ja, jak dobrze kojarzę, to na forum inny też są podobnego zdania) a jakieś inne narzędzia, choćby QNAPowy netbak replicator. Ja osobiście używam free file sync i jestem zadowolony. Ja mam ustawione tak, że jak na kompie coś skasuje to na QNAPie też się kasuje. Ale jak na QNAPie się coś skasuje (przypadkowo lub specjalnie) to na kompie to nie jest kasowane, a wręcz ponownie z kompa przenoszone na QNAPa.

Pytanie jest jak odzyskać te pliki co ich nie ma w systemie QNAP, chyba trzeba wyjąć dyski podłączyć do softu co odzyskuje dane, może ma ktoś inny pomysł?
A migawki miałeś? Ja właśnie głównie ze strachu przed jakimś przypadkowym lub specjalnym skasowaniem plików na QNAPie używam migawek.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
1647585846474.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kapuan
A nie shift+del :)
Ta funkcja usuwa z pominięciem kosza ale z potwierdzeniem :)
Połączono posty:

@pbxfxo Codzienna praca z enduserami nauczyła mnie jednego. Niezbadane są scenariusze, które oni są w stanie wygenerować. :)
Recovery z Veeam cudownie zagubionych plików, to codzienność.
 
Ta funkcja usuwa z pominięciem kosza ale z potwierdzeniem :)
Połączono posty:

@pbxfxo Codzienna praca z enduserami nauczyła mnie jednego. Niezbadane są scenariusze, które oni są w stanie wygenerować. :)
Recovery z Veeam cudownie zagubionych plików, to codzienność.
Ja zawsze mówie ,, Tylko twardziele nie robią Backupów,, :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. NetBak Replicator
  2. Qsync
  3. qsync usunął dane
  4. qnap nie synchronizuje
  5. QNAP NetBak Replicator
  6. netbak
  7. syncovery
  8. veeam