QSW-M7308R-4X 25/100GbE swtich

extravaganza

Nowy użytkownik
Noobie
3 Wrzesień 2024
1
0
1
49
QNAP
null
Ethernet
100 GbE
Witam szanownych forumowiczów.

Mam pytanie do użytkowników przełącznika QSW-M7308R-4X dotyczące aktualizacji oprogramowania układowego z wersji 1.4.1.977783 do wersji Pro 4.0.1.148770.
Czy także u Was po zaktualizowaniu oprogramowania wystąpiły problemy z portami 25GbE - tzn porty te zostały "wyłączone" przez oprogramowanie układowe ? Przez wyłączenie rozumiem brak rozpoznania urządzenia sieciowego podłączonego do portu, które to urządzenie prawidłowo było rozpoznawane przez wgraniem aktualizacji. Od razu informuję że próbowałem wszystkich możliwych ustawień transmisji działania dostępnych w przełączniku (konfiguracja ręczna jak i automatyczna).

Ten przełącznik ogólnie ma problemy z kompatybilnością z urządzeniami innych dostawców np: Mellanox czy Microtik czy też transciverów SFP-10G-T ale po wgraniu nowego oprogramowania sprzętowego ta sytuacja tylko się pogorszyła. Ostatnimi czasy zamieniłem się w testera okablowania od różnych dostawców aby sieć w firmie działała ale QNAP tego nie ułatwia wprowadzając wadliwe oprogramowanie sprzętowe.

Jestem ciekaw jakie są odczucia innych użytkowników tego przełącznika i czy także mają takie problemy z kompatybilnością i "szczerością" firmy QNAP względem klientów, która nie informuje o takich problemach przed zakupem ?