Pomoc Qsync -> Android = Nowe zdjęcia nie wyświetlają się w galerii po synchronizacji

jAZZ-MAN

Entry Technician
Q Associate
2 Styczeń 2020
33
3
8
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Dobry wieczór....

Kupiłem z nowym rokiem serwer Qnap TS-253Be. Ogólnie rzecz biorąc bardzo interesujące urządzenie, ale do brzegu...

Jestem na etapie synchronizacji 2 urządzeń z Androidem (Telefony Samsung) poprzez folder na serwerze NAS i aplikację Qsync.... Chcę synchronizować zdjęcia i filmy wykonane aparatem w telefonie.

Poradziłem sobie z konfiguracją.... Mój telefon wysyła pliki na serwer, jeśli ręcznie wgram plik na serwer to telefon go pobiera.... Super prawda? No nie do końca....

Plików na dzień dzisiejszy mam 10 000, tak więc chciałem przyspieszyć sobie pracę, przegrałem je na pendrive, którego podłączyłem do przedniego panelu Qnap, skonfigurowałem przycisk szybkiego kopiowania i wjjjjjjo.... 60 GB pięknie się przegrało....

Okazało się, że na pendive było więcej plików niż w telefonie, po synchronizacji Galeria Samsunga nie widzi tych (dodatkowych) plików... Manager plików w telefonie widzi je w docelowym folderze.... Stare pliki są widoczne w Galerii....


Odkryłem, że podczas synchronizacji, jeśli nowe pliki są pobierane z serwera do telefonu to serwer zmienia (?????) tytuł pliku (nie nazwę tylko tytuł w metadanych).

Tak wygląda w managerze plików pobrany plik, który nie wyświetla się w galerii.

upload_2020-1-6_20-18-45.png



Tak wygląda to (w pliku popranym przy synchronizacji) jeśli wejdę w Szczegóły:
upload_2020-1-6_20-22-40.png



Ciekawostką jest, że jeśli pobiorę plik z serwera ręcznie na komputer, a potem wrzucę go do telefonu to plik jest widoczny normalnie w galerii a w szczegółach tytuł wygląda identycznie z nazwa plików... o tak:

upload_2020-1-6_20-24-31.png



Dodatkowo.... Jeśli zgram z telefonu na komputer taki "niewidzialny w galerii" plik, na komputerze klikne na niego prawym przyciskiem myszy, wybiorę właściwości, szczegóły, potem kliknę (obrazek poniżej) w puste pole tytuł (gdzie na telefonie to pole ma jakąś zawartość co widać 2 obrazki wyżej) a potem po prostu OK to takie zdjecie po wrzuceniu do galerii telefonu działa normalnie....

upload_2020-1-6_20-32-37.png


Pomocy..... nie mam pomysłu jak to rozwiązać......

Rozumuję, że to Qsync podczas pobierania pliku z serwera na czas pobierania szykuje sobie plik tymczasowy i potem nie zmienia wartości "Tytuł" na oryginalną....

Pozdrawiam ;-)

P.S. Jest jakaś alternatywa dla Androida??


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1146
Model serwera: QNAP TS-253Be
Problemem jest aplikacja "Galeria", która była oryginalnie w Samsungu. Zainstalowanie innej galerii doraźnie rozwiązało problem, ale nie jest to zadowalające.
 

Załączniki

  • upload_2020-1-6_20-12-3.png
    upload_2020-1-6_20-12-3.png
    64,9 KB · Wyświetleń: 69

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zdjęcia w telefonie