Pomoc QVRPro na Qnap TS-251D rejestruje dwa formaty plików (qvi i mp4) jak wyłączyć jeden z nich?

dobo

Passing Basics
Beginner
29 Marzec 2020
11
1
3
44
Nadarzyn
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
Podłączyłem 4 kamery (zapis H.265+) do Qnapa TS-251D oraz tymczasowy dysk 2TB WD Green (mam już docelowy 4TB WD Purple dla kamer natomiast dla danych mam i będzie to 4 TB WD RED) na WD Green zainstalowałem cały system i QVRPro z dodatkowymi wymaganymi programami wszystko działa z jednym ALE chodzi o to, że nagrania są dublowane zapisują się w dwóch formatach, które znajdują się w \\Qnap\QVRProRecording\File
Jak wspomniałem wyżej w File znajdują się dwa Foldery (zdjęcie) QVI_Format (rozszerzenie plików qvi) i Standard_Format (rozszerzenie plików mp4) gdzie ustawić co zmienić by rejestrował np tylko Standard_Format (rozszerzenie mp4).

upload_2020-5-9_0-31-19.png


Nie wspomnę, że to marnotrawi mi połowę dysku i z obecnych 21 dni rejestracji miałbym już 42, a przy docelowym dysku 4TB było by już 84 dni przy obecnych kamerach.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216 Build 2020/02/14
Model serwera: QNAP TS-251D
Czyżby nikt nie korzystał z QVRPro?
Zaczynam wątpić czy dobrze zrobiłem ...
 
Zrobiłem to zaraz po umieszczeniu komentarza bo zacząłem wątpić w to forum.
Wątpię też, że nikogo nie zaboli dublowanie nagrań dwoma formatami na tym samym dysku. Bezpieczeństwa nagrań to nie gwarantuje tak jak jest to w RAID1. Mieć możliwość zapisu 28 dni zamiast 14 dni raczej bezcenna.
Ponadto nie wszyscy mają wypchane kieszenie $$$ aby na takie marnotrawstwo sobie pozwolić.
Wychodzi na to, że szanowny administrator pigers się mylił w usuniętym temacie https://forum.qnap.net.pl/threads/rozszerzenie-partycji-systemowej.27597/#post-145979 jeśli chodzi o wsparcie Qnap po Polsku.
Odpowiedz otrzymałem po angielsku treść poniżej.

Dear Artur,

Thank you for your support inquiry.
I am sorry , I don't speak Polish.

Once you have enabled "Recording File Explorer" in QVR Pro > Recording Storage > Recording File Explorer, then QVR Pro will generate the recording files index in File Station in the two shared folders "QVI_Format" and "Standard_Format" . These files are actually on the indexs of the original recording files which have been storaged in the Recording Space as you configured in QVR Pro.

These indexs will not occupy extra space of your NAS.
Of course, you may disable "Recording File Explorer "in QVR Pro again to "delete" these indexs. For your information .

Best regards
Jacky

Nie wiem czy przez to mam rozumieć, że Qnap ma swój format zapisanego obrazu. Posłużę się przykładem np Folder QNAP (którego nie widać - ukryty) w nim pliki z rozszerzeniem *.qnap np. kamera1_01.06.2020_12.10.59.gnap teraz gdy wejdę w folder standard format folder kamera1 i plik kamera1_01.06.2020_12.10.59.mp4 to by skopiować czy odtworzyć to QNAP w locie przetwarza plik kamera1_01.06.2020_12.10.59.gnap na kamera1_01.06.2020_12.10.59.mp4 bądz kamera1_01.06.2020_12.10.59.qvi?