Pomoc RAID5 i Mount Volume na wyświetlaczu

MarcinSz1976

Nowy użytkownik
Noobie
10 Czerwiec 2014
8
4
3
48
QNAP
TS-x59 Pro II
Ethernet
1 GbE
Cześć
mój QNAP z RAIDem 5 po restarcie pokazuje na wyświetlaczu Mount Volume :( - nie widac go z sieci niestety, czy ktoś ma jakieś pomysły co zrobić?:(
Marcin
 
wrzucić zawsze możesz :)

jak zrobisz fotke to wyłącz QNAPa , wyjmij dyski, włącz QNAPa bez dysków, sprawdź czy widać w QFinderze.

jak tak tzn ze padł firmware albo DOM.

zrób update FW bez dysków - powinno zrobić update oprogramowania w DOM.

Po tym kroku opisz co sie dzieje.
 
ok, tak zrobię, czy QNAP zorientuje się po włożeniu dysków że na nich był wcześniej RAID??Qfinder qnapa nie znajduje,co wiecej wrocilo wszystko do ustawien fabrycznych jak go wystartowalem bez dyskow, co radzicie?
 
,co wiecej wrocilo wszystko do ustawien fabrycznych jak go wystartowalem bez dyskow

Tego chciałem - nie powinnien widzieć wcale dysków (jeśli je odłączyłeś).

Wgrywanie FW w ten sposób spowoduje update DOMu, a jak wyłączysz QNAPa po wgraniu FS z sukcesem i wepniesz dyski, włączysz, to powinien odczytać sobie dane z konfiguracją i ruszyśc dalej.
Qfinder qnapa nie znajduje
To skąd wiesz że jest w ustawieniach fabrycznych ?
 
Bo haslo mam standardowe inne niz wczesniej i nazwa qnapa sie zmienila, jak w takim razie wgrac firmware skoro qfinder go nie widzi ale jest dostep do ssh?Poprawka, qfinder poszukal qnapa :), aktualizuje firmware i napisze po co sie stalo
 
Z tego co widze to chyba padl mi jeden dysk i na ekranie jedzie bledami i caly czas mam na wyswietlaczu mount volume, czy wyciagniecie uszkodzonego dysku na wylaczonym qnapie i uruchomienie go bez tego uszkodzonego dysku jest dobrym pomyslem? To jest raid 5 wiec powinien zadzialac bez jednej sztuki..:-(Jeszcze mam takie pytanie , mam w qnapie raid5, system w logach na dysku nr 4 zglasza mi bledy, wymieniam go profilaktycznie, po wymianie dysku na nowy macierz musi sie odbudowac co jest jasne. Niestety w czasie odbudowy pada mi dysk nr 2! Co zrobic z takim czyms? Ratowac sie rstudio czy zaryzykowac i podlozyc mu ten dysk nr 4 ktory byl wczesniej w macierzy ?? Dodam, ze za ktoryms tam restartem ten dysk nr 2 ozyl i macierz byla dostepna razem z danymi. Natomiast jak juz wstanie to na www macierz jest NIEAKTYWNA i moge tylko zrobic PRZYWROC, czy nie popsuje wiecej?:-(
Help please:-(Doklejam obrazki z qnapa, te komunikaty pojawiaja sie w kolko, nic sie nie zmienia, mounted volume na wyswietlaczu non stop..
image.jpg image.jpg
 
Z tego co widze to chyba padl mi jeden dysk i na ekranie jedzie bledami i caly czas mam na wyswietlaczu mount volume, czy wyciagniecie uszkodzonego dysku na wylaczonym qnapie i uruchomienie go bez tego uszkodzonego dysku jest dobrym pomyslem?

nie!

Zamiane dysków robisz HOTSWAP - w czasie pracy systemu - na żywca dysk wyciagasz, monutujesz nowy, RAID powinien zacząć odbudowę.

Jeśli się wysypuje kolejny dysk, sorry, jest problem.
Całkiem nie dawno był bardzo podobny temat - skończyło sie na data recovery w firmie zewnętrznej :-(
 
Pigers dziekuje za info,mto "nie!" Tyczy sie tego ze funkcja przywroc nic nie psuje?:)
Problem teraz znow jest taki ze mam nonstop takie bledy jak na screenach i qnap wogole nie pozwala dostac sie do panelu www, wiec w sumie nie wiem co robic:(
 
"When the NAS is configured as RAID 5 (or RAID 6, 10) and any number of hard drives is uplugged from the server accidentally, you can plug in the same hard drives into the same drive slots and click ‘Recover’ to recover the volume status from ‘Not active’ to ‘Degraded mode’."

RAID from other competitors will crash and cause data loss if you unplug more than the allowed disk numbers in RAID.

RAID Recovery is available for QNAP NAS models with HDD hot-swap function.

Patrz dokumentacja QNAP
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nie moge odbudowac raid