Replikacja zawartości 1:1

mnadobnik

Nowy użytkownik
Noobie
15 Grudzień 2008
8
0
1
Witam

Szukam możliwości replikacji zawartości jednego QNAP'a TS-409U na drugi identyczny QNAP, interesuje mnie synchronizacja wszystkich zasobów sieciowych. Możecie podunąć mi jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam
 
QNAP nie ma mozliwosci synchronizacji ustawien i etc
Zreszta... tak na dobra sprawe po co? Przeciez chodzi zawsze o archiwizacje zasobow.

Kiedys slyszalem taka historie. Kilkanascie lat temu przyjechal ksiadz do elektronika, ktory mial zamontowac mu w samochodzie alarm z centralnym zamkiem. Ksiadz chcial wiecej niz wszyscy i oprocz otwierania drzwi, poprosil go o to, aby zamontowal mu silownik centralnego zamka do bagaznika - tak aby tez mogl otwierac bagaznik samochodu. W rezultacie jak ksiadz otwieral samochod, to tez otwieral mu sie bagaznik. I po co mu to bylo?

I co zrobisz jak Ci zgra adres IP do ustawien drugiego QNAP'a?
 
WItam,

Powiem ci ze zdziwila mnie troche Twoja odpowiedz,

Jesli uzywasz Qnapa tylko jako serwera backupu danych to zgoda, ale jesli jako podstawowego serwera plikow to juz nie.

Pada ci podstawowe urzadzeni, z userami, udzialami itd...

Jelsi masz 3 userow i 2 udzialy, to zgoda przerost formy nad trescia. Ale jesi masz 70 userow i 100 udzialow z prawami, edytowany praktycznie co dziennie to jest to przydatna rzecz.

Zgra ci adres IP ?? Przeciez ja nie mowie o klonie calego systemu, tylko ustawien ktore sa wymagane do mirora. Tak aby po padzie podstawowego urzadzenia, zmienic IP w zapasowym lub na dnsie przekierowac na inny IP.


A swoja droga inny sposob czy ktos probowal zrobic obraz vmware qnapa, ciekawe czy da sie odpalic zwirtualizowanego qnapa. To moglo by pomoc w tej sprawie.


Wydaje mi sie ze jest to przydatna rzecz, postaram sie wrzucic na zagraniczne forum, zobacze co oni powiedza,

Pozdrawiam,
 
Witam zainteresowanych tym tematem!

Ja mam również taki problem: chcę replikować całą zawartość QNAPa - tzn. wszystkie udziały, najlepiej na raz (jednym zadaniem zdalnej replikacji).
Niestety, konfigurator pozwala wybrać jako źródło tylko jeden udział do jednego zadania.
Jak ktoś ma 2-3 zasoby, to można sobie wyklikać. Gdy zasobów jest znacznie więcej pojawia się problem.
Tym bardziej, że konfigurator zadań replikacji może nie przyjąć tylu zadań - nie da się ich wpisać (było gdzieś na forum QNAP).

Czy ktoś zna może rozwiązanie tego problemu?
Można zmodyfikować ścieżkę źródła tak, aby wybrać więcej lub wszystkie zasoby?

Pozdrawiam
 
Witam. Przyłączam się do propozycji kolegi. Pomysł wydaje się być trafionym propozycja i pomysłem, sam osobiście jestem zainteresowany i to bardzo. Niejednokrotnie szukałem takiego rozwiązania, a potrzebowałem z jednego urządzenia na drugie przekopiować całość wraz z baza danych. I nie powiem, iż ponowna konfiguracja wraz z ustawieniami zajmuje nie jednokrotnie cały dzień, nie wspomnę o kopiowaniu danych np. 8TB to dopiero jest czasochłonne nawet po sieci 1GB. Pozdrawiam