Przy piwie Sieciowa klawiatura z wyjściem USB

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Czy istnieje urządzenie sieciowe, które wpięte do routera i połączeniu przez FAQ SSH, jest w stanie przenieść znaki wpisywane w terminalu na USB jakby to była podłączona klawiatura? Teamviewer wymaga uruchomionego systemu. Chodzi mi o to, że jeśli daję wake on lan ze stanu wyłączenia lub hibernacji (nie uśpienia) albo po prostu muszę zaakceptować ponowne uruchomienie, to trzeba wpisać hasło. Jeśli system jest zaszyfrowany przez truecrypt/veracrypt, to trzeba wpisać hasło do bootloadera. Chciałbym wpiąć do USB urządzenie, które udaje klawiaturę, a znaki przyjmuje przez FAQ SSH.
Tak sobie myślę, że może jakiś router by dał radę, ale chyba trzeba by wpiąć do jego USB jakiś układ elektroniczny, który by wysyłał na USB znaki. Do tego oprogramowanie tego... Może już jest coś lżej strawnego?
 
Tylko KVM przychodzi mi do głowy, ale to już muszą się wypowiedzieć doświadczeni specjaliści.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Też odpada, bo wymaga uruchomionego systemu. System uruchomi się dopiero po wpisaniu hasła do bootloadera.
 
To sprawdź a nie cytuj :)
System normalnie się odpali ale będzie komunikat, że zalogowany jest dany użytkownik.
 
No przecież używam tego szyfrowania truecrypt chyba z 7 lat i wiem z czym się to wiąże. Systemu nie odpalisz przed bootloaderem, bo dysk jest całkowicie zaszyfrowany.
Zainteresuj się płytami z Intel Management Engine jednym z elementów Intel vPro.
Tak sobie przeglądam googla, ale nie do końca rozumiem: Czy na takiej płycie mam zrobić sobie ustrojstwo o którym piszę, czy też postawić na niej PC?
 
Zatem muszę poczekać do wymiany komputera, bo moja płyta MSI X79A GD45 PLUS nie obsługuje tego cuda.
 
W sumie to mam dość inteligentny kontroler sterowany głosowo przez GSM, używający już podłączonej klawiatury. Jest znacznie mniej roboty z konfiguracją niż powyższymi kontrolerami, sam się naprawia z biegiem czasu w przypadku usterki. Żona się nazywa. Chyba jednak poprzestanę na tym...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus