Pomoc TR-004 w niedalekiej przyszłości RAID 5

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

enkoder

Passing Basics
Beginner
7 Luty 2020
11
2
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Mam problem z TR-004, którego niedawno zakupiłem, przyszedł dziś i ...

1. Nie mam możliwości zaplanowania testów wydajności dysków twardych (aktualnie nieobsługiwany)
2. Nie mam możliwości odczytów SMART, a także testów SMART (aktualnie nieobsługiwany)
3. Na pierwszym screenie widać, że gdybym chciał zmienić dyski na większe, to nie mam opcji (Wymieniaj dyski jeden po drugim)
4. W związku z punktem 3, prawdopodobnie też po dodaniu dwóch dodatkowych dysków 4TB (takich samych) nie będę miał możliwości migracji do RAID 5

Czy jest coś, co źle robię? Czy TR-004 nie potrafi wielu rzeczy?
Czy te dyski nie są kompatybilne z TR-004? Wcześniej były w TS-251B i tam wszystkie opcje były na swoim miejscu.
Na liście kompatybilności ich nie ma, ale w TS-251B też ich nie ma, a śmigały ze wszystkimi funkcjami.
Dziś w pracy próbowałem na czterech Seagatach ST500DM002 i to samo.
Myślałem, że te Seagaty są nie przystosowane do NASów, w domu włożyłem Hitachi HUS724040ALE641 i dalej to samo.

Pomożecie? Dzięki.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG



Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495 Build 20201123
Model serwera: QNAP TS-251B
 
Z tyłu na obudowie jest chyba przełącznik Mode Switch, który ustawia w jakim trybie ma pracować ten moduł rozszerzający.
Może w zależności od jego konfiguracji niektóre pozycje są niedostępne.

upload_2021-1-7_20-44-11.png
 
To wiem, jest teraz w trybie SoftwareCtrl, czyli poprawnie, bo kontroluję go za pomocą NASa
No i tyle w temacie HelpDesk-u...
Tak więc urządzenie nie jest takie super, jakby się wydawało, a przynajmniej nie wszystko potrafi.
Może w przyszłości, wraz z kolejnymi firmware-ami będzie lepiej. Tak czy inaczej skrzynka zostaje u mnie, podoba mi się ;)
Ale trzeba przyznać, że reakcja i odpowiedź HelpDesku błyskawiczna.

HelpDesk
2021-01-07 21:33:31
Dzień dobry, ta jednostka ma RAID sprzętowy i tutaj nie ma opcji migracji czy wymiany dysku jeden po drugim

Ja
2021-01-07 21:45:02
Czyli w przyszłości, gdy chciałbym zwiększyć pojemność, nie mam możliwości rozbudowy wymieniając dyski na większe "w locie"?
Każdy sprzętowy RAID to potrafi. W swoim komputerze mam stary kontroler LSI i robi to bez żadnych problemów.

A co z pt. 1 i 2 ?


HelpDesk
2021-01-07 21:59:59
Zgodnie z informacją systemową aktualnie nie jest to nieobsługiwane.
Wszystkie możliwe operacje na TR robi Pan za pomocą aplikacji External storage devices
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.