Pomoc TS-112 i telewizja DVB-C - kablówka

dantetg

Nowy użytkownik
Noobie
26 Marzec 2011
9
3
3
QNAP
TS-x53D
Ethernet
100 Mbps
Potrzebuję rozszerzyć funkcjonalność mojego QNAP'a. Podobno działają z nim dongle USB, na liście kompatybilności nie znalazłem żadnego tunera DVB-C a takim sygnałem kablówka podaje mi sygnał. Nie ma opcji wiercenia ścian i wychodzenia z anteną DVB-T, dlatego proszę mądrość zbiorową o pomoc - ma ktoś doświadczenia z tego typu zabawami? Może ktoś z Was ma tego typu tuner (obsługujący TYLKO lub MIĘDZY INNYMI dvb-c) i mógłby sprawdzić jego działanie lub chociaż wykrywalność przez NASa?
 
@danteg
Ja tylko podpytam jak w twojej kablówce wygląda sprawa z kodowaniem bo większość już przeszła na sygnał cyfrowy, jednocześnie kodowany ?
Jeśli karta nie jest parowana to możesz spróbować z Tv Headend + Oscam z czytnikiem.

Jeśli puszczają jeszcze niekodowany to będzie łatwiej.
Co do samego tunera to szukaj tych co współpracują pod Linuksem. Będziesz miał okazję dokompilować drivery/moduły. :)
 
sygnał niekodowany, bo kablówka (Vectra) ma monopol na osiedlu i przejęła z obowiązku rolę dystrybucji sygnału typu AZART. Czyli jak wsadzę tuner dvb-c bezpośrednio w gniazdo to są kanały, bez karty...
 
A nie ma opcji u mnie dvb-t, bo sciany wiercic nie chce
Czasem jak mus to mus ;) , ja osobiscie nie mam nic przeciwko wierceniu, tylko trzeba robic to z glowa - sprawdzic,
gdzie ida predy - jesli to zelbeton (ale ten problem da sie rozwiazac poprzez zmiane wiertla)
no i oczywiscie, czy jest mozliwosc ukrycia kabla, albo jak to zrobic, by mialo to rece i nogi.
Wracajac do tunera to masz 2 opcje:
1.) wiercenie i 100% pewnosci, ze bedzie dzialac z DVB-T
2.) byc prekursorem i miec pewnosc na 50% ze bedzie dzialac z DVB-C

Ja osobiscie wybralbym na poczatku opcje 2. - Gdyz:
- kupuje przez neta :D
- mam 14 dni na oddanie produktu bez podania przyczyny :D
- jesli w tym czasie (14 dni) bym nie rozkminil co i jak, to wrocilbym do pkt.1 i przeprosil wiertarke :D
 
Ciekawe co się uda zrobić. Życzę sukcesów. Swego czasu walczyłem z tym trochę. Moja konkluzja była taka. Nic z poza listy kompatybilności nie działa bez wkompilowania sterowników :(
 
info z frontu:
1) TV Station w ogóle nic nie widzi, nie startuje, raz pokazał info o tym, że wymaga VLC plugina, zreinstalowałem VLC i odblokowałem plugina. Teraz kółko się kręci i nic się nie dzieje, także na chwilę obecną TV Station jest totalnie fucked-up (najnowszy FW mam). Restartowanie, wyłączanie i włączanie, reinstalacja appki, różne przeglądarki - nic nie pomaga - z włożonym donglem, lub bez niego
2) DVBLink TVSource - nie są skorzy do współpracy, ograniczają się tylko do swoich dongli, które wspierają i sprzedają, zatem resztę maja w d... i jak podejrzewam - nie mają zamiaru bawić się w dodatkowe sterowniki, etc.
3) TVHeadend - tam trzeba rzeźbić z tego, co widzę. Nie jest to zwykłe doinstalowanie QPKG, nie wygląda to trywialnie. Ale będę musiał spróbować, może Silas pomoże, skoro się tym zajmował? Tylko nigdzie słowa o DVB-C nie ma, to mnie martwi
4) dmesg - nie zdążyłem sprawdzić
5) wkompilowanie sterowników - z tym sobie sam nie poradzę
...
6) próbowałem jeszcze innej dziwnej opcji - na około, czyli podać usb dalej ale efekt jest taki, że owszem - windows wykrywa wirtualizowany tuner, ale przy próbie skorzystania z niego wylatuje bluescrren, sprawdzane wielokrotnie na różnych maszynach.
 
3) TVHeadend - tam trzeba rzeźbić z tego, co widzę. Nie jest to zwykłe doinstalowanie QPKG, nie wygląda to trywialnie. Ale będę musiał spróbować, może Silas pomoże, skoro się tym zajmował? Tylko nigdzie słowa o DVB-C nie ma, to mnie martwi
Na angielskojęzycznym forum są paczki qpkg. Możesz też po zainstalowaniu TvStation połączyć się na porcie 9981 i masz gotowy TVHeadend.

Moim zdaniem problem jest wyłącznie w sterownikach których oryginalnie nie ma w systemie.
 
ta zbieżność nie wystarczyła, albo ja jestem za cienki. Tak, czy owak - temat porzuciłem, bo na zwykłym patyku naziemnej widzi mi wystarczająco kanałów. Dla potomnych - podobno dobry kierunek to XBMC / KODI
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. oscam