Pomoc TS-130 po restarcie nie widzi dysku SSD

mjwj.pl

Nowy użytkownik
Noobie
23 Lipiec 2024
4
0
1
43
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć.

Zmagam się od jakiegoś czasu z następującym problemem:

Qnap TS-130 - leżał, więc odpaliłem go, żeby służył jako serwer Logitech Media Server. Żeby nie zużywał za dużo energii, dysk SSD 128GB. Pierwsza instalacja przebiega pomyślnie, instaluję sobie LMS, robie restart i qnap nie widzi dysku. Oczywiście tworzę wolumin w międzyczasie.

Analogiczna sytuacja na dyski 1TB HD, wszystko po restartach działa prawidłowo. Sprawdzałem na trzech dyskach SSD Sandisk, Intel i WD, wszystkie 128GB, żaden nie wstał po wyłączeniu napięcia, ani po restarcie.

Gdzie szukać przyczyny? Dodam tylko, że aby ponownie zainicjować niedziałający dysk, muszę podpiąć kieszeń, windows, wywyalić partycje RAW i włożyć z powrotem do do qnap.

Macie na to jakiś pomysł?
 
widzi dysk jak urządzenie ? czy nie widzi partycji zrobionych ?
nie widzi, nie świeci się dioda dysku, dysk nie pinguje, nie jest widoczny w qnap finder. Świeci się "i" oraz LAN.
Połączono posty:

widzi dysk jak urządzenie ? czy nie widzi partycji zrobionych ?
Dodam, że tak się dzieje tylko przy dyska SSD, przy HDD 1TB, wszystko jest OK. Acha. dzieje się to niezależnie od tego, czy zaisntaluje się LMS z repozytorium, czy nie. Po czystej instalacji nowego dysku również tak się dzieje. Soft najnowszy, potem wgrałem BETA, to samo.
 
jeśli dysk nie jest na liscie zgodności - to producent nie udzieli Ci wsparcia bo używasz nie wspieranego sprzętu
generalnie , dyski z danej serii działają przeważnie poprawnie

czy zakończyłeś proces instalacji NASa ? How do I set up my NAS?
łącznie z utworzeniem puli i wolumenu ?
Tak, oczywiście, wykonałem wszystkie czynności, przecież pisałem, że na zwykłych dyskach 3,5 oraz 2,5" wszystko hula. Ostatecznie zrezygnowałem z dysku SSD, różnica w poborze jest prawie żadna(4W) w piku jakieś 6W. jedynie ten dźwięk...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dyski