TS-209 Pro/Std Official FW (Version 3.1.0 Build 0708)

hypnosiss

Moderator
Contributor
6 Lipiec 2008
327
31
28
32
Polska, Wrocław
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
Wreszcie wyczekiwana wersja STABILNA z interfejsem AJAX.


[Przed rozpoczęciem]
- It's highly suggested that you should back up all the data before applying this update.
- If you found the UI is incomplete/incorrect, please try to clear the browser's cache first and then refresh current page.
- If you have ever used any "unannounced" betas which might cause some issues to your NAS, upgrading to this version might not help. It's suggested that you should downgrade/reinitialize your system to a normal state first, and then apply this update.

[Wersja i wydanie]
v3.1.0 Build0708

[Sumy kontrolne]
TS-109: 1596996119
TS-209: 2312813420
TS-409: 3277245542
TS-409U: 3677230454

[Co nowego?]
- Brand New User Interface
- IP Filter & Network Access Protection
- Network Service Discovery (Bonjour)
- Import SSL Secure Certificate
- 2 Login Modes (Standard & Flow)
- Theme
- Flexible service links:
> You can choose to display/hide the Station(s) links in the login page on your own.
> When you disable the Station, its service link will be removed from the login page.
- Add "Remember Me" in the login window
- Separated view for Local & Domain users/groups
- Instant search in Users/Groups/Share Folders

For more information about V3, please visit: http://www.qnap.com/

[Rozszerzenia]
- TwonkyMedia Server 4.4.17
- NTFS performance enhancement for external drive (Paragon NTFS)
- Remote Replication enhancement (Upgrade Rsync to 3.0.6)
- QRAID 1 enhancement: fix the system hanging issue (For TS-109 Series Only)

[Download]
TS-209/ TS-209 II/ TS-209 Pro/ TS-209 Pro II (Yes, use the same one)
Mirror 1: United States
Mirror 2: Europe
Mirror 3: Taiwan
 
zaryzykowałem. Po całej operacji nie mogłem nawiązać połączenia. Padł na minie blady strach (urządzenie firmowe). Dwa fizyczne restarty z przycisku na qunapie i wstał. Pierwsze oględziny - wszystko pracuje. Testuje dalej.
 
elo :)

nie piszesz więc albo qnap na nowym firmware zdechł i jesteś wqrz... na maxa albo działa bezproblemowo i nie było na co narzekać :)

napisz proszę czy po dłuższym użytkowaniu nie wylazło coś co przeszkadza po update do ajaxa - może się zdecyduję i w firmie też zrobię update - a mam okazję bo dostaliśmy nowy serwer na który mogę zrzucić dane z qnapa :)

pozdr. c.
 
Ja zrobiłem aktualizację jak tylko pojawiła się nowa wersja. Po jej zrobieniu był restart qnap'a. Serwerek długo się nie podnosił, ale jak już wstał to wszystko było ok.
Nie mam żadnych problemów z nowym interfejsem.

Pozdrawiam,
P.
 
witam

tak jak u kolegów. Po aktualizacji serwer nie chciał wstać. Dwa razy twarde wyłączenie, wreszcie ruszył. Nie podniosły się dobrze wszystkie udziały. Następny, ale tym razem miękki restart. Podniósł się , i wszystko jest cacy :D

Jedna rzecz mnie tylko denerwuje w nowym interfejsie, brak opcji ustawienia innego domyślnego języka. Trzeba wybierać za każdym razem pl. Ale naprawdę miło się teraz pracuje.

pozdrawiam
 
Witam.
Przymierzam się do upgrade'u tylko nie mam na co zrzucić danych w razie porażki.
Czy u Was wszystko poszło ok. bez straty danych?

Pozdrawiam
 
slawson napisał:
wszystko pozostało <jupi>

Brzmi obiecująco... a czy trzeba konfigurować wszystko od nowa, czy to co zostało skonfigurowane działa jak przed update'm?

Pozdrawiam,
Cralt


No dobrze, do odważnych świat należy ;) udało się, trochę cierpliwości i nawet hard-resetów nie potrzebowałem.
 
slawson napisał:
wszystko pozostało <jupi>


Witam Wszystko super tylko co ja mam zrobić jak nie znam hasła admina :-( urządzenie stawiałem jakiś rok temu w innej firmie i dziś chciałem zrobić update do najnowszej wersji i okazało się, że po przeprowadzce gdzieś wcięło całość danych zapisanych odnośnie hasłeł itd. <sciana> co teraz zrobić czy jest jakaś opcja Resetu ew. przywrócenia ustawiń fabrycznych.
Dane mogę przegrać bo mam dostęp do folderu DATA a tam wszystko siedzi.
Pomocy !!!!!!!!!!!!!!! wow
 
Witajcie
do Carolinus,
wybacz za zwłokę. Bawiłem się ustawieniami. Bezproblemowy dostęp do urządzenia i udziałów. Utrzymuje parametry, bez problemu replikuje zdalnie.
Pozdrawiam
griottus