Pomoc TS-233. Wyświetlanie zdjęć na TV LG.

Rafaello666

Nowy użytkownik
Noobie
12 Listopad 2023
4
1
3
51
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć. Mam problem i nie wiem czy wynika on z mojej niewiedzy, czy też z uwarunkowań urządzenia. Zakupiłem TS-233, jako alternatywę dla wysłużonego NAS-a D-Link. Mam dwa dyski 4TB, które ustawiłem jako statyczne. Obydwa dyski do wykorzystania jako magazyn. Fotografuję amatorsko, więc mam sporo zdjęć, które chcę mieć na zapasowym dysku, oraz mieć do nich dostęp w sieci i przez TV. Zainstalowałem Photo Station i Video Station, oraz wszystkie dodatki multimedialne. Na początku, TV w ogóle nie widział plików w folderach, pomimo widoczności urządzenia. Obecnie, zakończyło się indeksowanie plików i trwa generowanie miniatur.
Pliki video, z poziomu TV są widoczne wszystkie (chyba). Jeśli chodzi o zdjęcia, to widać foldery, ale tylko w niektórych widać pliki. Kombinowałem trochę z tymi miniaturami, bo na ustawieniach domyślnych, zdjęcia na TV wyświetlały się bardzo małe i w słabej rozdzielczości.
Zmieniłem ustawienia na maksymalne - duże miniatury, wysokiej jakości. Od doby się robią i jest 39% zaawansowania, a mają już prawie 20GB.
Pytanie jest następujące - czy dla wyświetlania zdjęć z NAS na TV konieczne jest generowanie miniatur? Czy nie można wyświetlać, po prostu, oryginalnych plików jpeg? Na ten moment generują się te miniatury, ale nie wiem, czy to co robię jest konieczne i ma sens. Może jest jakaś inna przyczyna, że w niektórych folderach nie widać zdjęć? Oczywiście, mowa cały czas o współpracy z TV. Na komputerze przeglądam foldery i wszystko jest. Telewizor ma dwa lata, więc jest całkiem świeży. Z góry dzięki za pomoc.
 
czy dla wyświetlania zdjęć z NAS na TV konieczne jest generowanie miniatur?
W rozumieniu QNAPa - TAK.

Może jest jakaś inna przyczyna, że w niektórych folderach nie widać zdjęć?
Musisz poczekać na zakończenie indeksowania. Masz może zdjęcia z Iphone'a (HEIF) ?- bo za ich obsługę w QNAPie płaci się extra QNAP Join Forces with CAYIN to Release MediaSign Player, Adding HEIF/ HEVC Support for QNAP NAS

Telewizor ma dwa lata
świeży ? lepiej sprawdź jego date produkcji xD
Raczej kupiłeś go dwa lata temu.
 
W rozumieniu QNAPa - TAK.


Musisz poczekać na zakończenie indeksowania. Masz może zdjęcia z Iphone'a (HEIF) ?- bo za ich obsługę w QNAPie płaci się extra QNAP Join Forces with CAYIN to Release MediaSign Player, Adding HEIF/ HEVC Support for QNAP NAS


świeży ? lepiej sprawdź jego date produkcji xD
Raczej kupiłeś go dwa lata temu.
Model jest z 2020 roku. Model LG 55cx3la. Widzi NAS-a i foldery. Widzi i odtwarza pliki video z folderów. Widzi też foldery ze zdjęciami, ale nie widzi zawartości. Mam w folderach jpegi wyeksportowane z Lightrooma.
Mówisz, że bez generowania miniatur, telewizor nie zobaczy oryginalnych plików w folderach?
 
Zrzut ekranu 2023-11-12 204726.png
 
Po wygenerowaniu miniatur telewizor widzi zdjęcia w folderach.
Spotkałem się z opinią, że skoro TV czyta jpegi z pendrive, to powinien widzieć zdjęcia na NAS-ie, jako pliki w katalogach, bez pośrednictwa Photostation i generowania miniatur, stąd moje próby "kombinowania" w temacie.
Dzięki za informacje i pomoc :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-233-wy%C5%9Bwietlanie-zdj%C4%99%C4%87-na-tv-lg.40950/