Pomoc TS-251+ Komputery w sieci nie widzą dodanych plików

stykowski

Nowy użytkownik
Noobie
7 Marzec 2016
3
1
3
41
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Dzień dobry,
Jestem fotografem. W naszej firmie niedawno zmieniliśmy TS-112P na TS-251+ z 4GB RAM. Po zainstalowaniu w jednej lokalizacji, zdecydowaliśmy się wymienić w każdej naszej siedzibie. Niestety w jednym przypadku coś jest nie tak.
Po zainstalowaniu kieszeni w ostatniej lokalizacji, w trakcie użytkowania pojawił się problem polegający na tym, że gdy na jednym komputerze w sieci wgram plik do folderu znajdującego się na NAS, na drugim komputerze w tym folderze pliku nie widać. Pomimo odświeżania zawartości, wchodzenia na dysk jeszcze raz, nie widać. Muszę zrestartować komputer i dopiero wtedy pomaga.

W sieci pracuje 7-8 komputerów, wszystkie podpięte są do switcha, a switch wpięty do routera.

Adresy IP w sieci się nie dublują, nazwy komputerów również.
Wymieniłem już kable, switcha, router by sprawdzić czy to po stronie sieci jest problem, ale nie pomaga.
Oczywiście nie dzieje się to na jednym komputerze, ale występuje na różnych komputerach.
Wszędzie mamy zainstalowany WINDOWS 7 64bit.

Ma ktoś pomysł co może być nie tak? To już trzeci TS-251+ jaki stawiałem u nas w firmie i nigdy problemów z konfiguracją nie było. W dwóch siedzibach działa bez problemu, a w tym jednym jest jakiś zonk.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Dobrego dnia wszystkim ;)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901
Model serwera: QNAP TS-251+
Może ktoś coś?