Pomoc TS-251+ problem z diodami/BIOS. Urządzenie działa

Pitagoras

Nowy użytkownik
Noobie
5 Luty 2021
5
5
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Hej.

Przed wczoraj dostałem używany TS-251+. Urządzenie z tego co mi wiadomo jest po naprawie pogwarancyjnej. Urządzenie obecnie działa, ale nie mam pojęcia jaki był powód naprawy i co było przyczyną usterki.

Problem obecnie polega na tym, że po podłączeniu zasilacza, przy wyłączonym urządzeniu cały czas świeci się na zielono dioda status. Po uruchomieniu serwera status gaśnie, ale zapalają się na stałe (przy wyjętych dyskach) dioda USB, i na czerwono HDD 1 i 2. Ponadto wentylator kręci się na jakichś niemiłosiernych obrotach. Serwer wstaje.
Po zamontowaniu dysków sytuacja wygląda podobnie.

Przed wczoraj zauważyłem również, że QTS pokazuje wartość obrotów wentylatora coś jak "1456291761518" z czerwonym X.
Ponadto hardware monitor w BIOS pokazuje jakby podwojone napięcia. 3,3V pokazuje jako 6,8V, 5V pokazuje jako 11V itd, a obroty wentylatora jako N/A.

I teraz do rzeczy. Wgrałem wczoraj BIOS, który znalazłem tutaj na forum w wersji QW37AR42. I tutaj ciekawostka bo po restarcie NAS zaczął się zachowywać jakby normalnie. Diody zaczęły działać już prawidłowo, wentylator miał "normalne" obroty, i hardware monitor zaczął pokazywać prawidłowe wartości. Wszystko to dopóki restartowałem serwer, do czasu pierwszego wyłączenia zasilania. Po wyłączeniu zasilania usterki powracały do stanu jak przed flashem BIOS.

Więc znów próba flashowania. Po restarcie diody i wentylator wracają do prawidłowej pracy, znów do kolejnego wyłączenia zasilania.

Nadmienię tylko, że bios flashowałem z parametrami /P /B /N a także /gan

A jeszcze jedna, trochę inna kwestia jest taka, że serwer nie reaguje na krótkie naciśnięcie Power i nie uruchamia procedury zamykania systemu. Jedynie długie przytrzymanie odcina zasilanie. Problem ten występuje niezależnie od wgrania BIOSu. Z poziomu QTS serwer da się wyłączyć normalnie więc nie jest to jakiś duży problem.

Wersja Firmware to 4.5.2, ale problem był też na wcześniejszych wersjach.

Bardzo proszę o pomoc
Dzięki

Kuba
@Silas Mariusz , czy mogę prosić o jakieś rady?
 

Załączniki

  • 20210206_104646.jpg
    20210206_104646.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 77
  • went.png
    went.png
    8,1 KB · Wyświetleń: 83
Nie mam pojęcia. Dowiedz się co było naprawiane.
I teraz do rzeczy. Wgrałem wczoraj BIOS, który znalazłem tutaj na forum w wersji QW37AR42. I tutaj ciekawostka bo po restarcie NAS zaczął się zachowywać jakby normalnie. Diody zaczęły działać już prawidłowo, wentylator miał "normalne" obroty, i hardware monitor zaczął pokazywać prawidłowe wartości. Wszystko to dopóki restartowałem serwer, do czasu pierwszego wyłączenia zasilania. Po wyłączeniu zasilania usterki powracały do stanu jak przed flashem BIOS.
Hmmm
Może warto kupić nową kość do biosa?
 
Witam.
@Silas Mariusz , jeszcze jedno pytanie. Mam już kość i człowieka, który mi ją zaprogramuje, pytanie tylko czy wsad z forum trzeba jakoś przeedytować czy wrzucać jak jest? Nie wiem czy w BIOSie jest przechowywany np. numer seryjny?

Pozdrawiam
 
No więc, zakupiłem nową kość, zaprogramowałem i wymieniłem. Niestety problem opisany powyżej w dalszym ciągu występuje. Czy jakieś jeszcze pomysły i propozycje rozwiązania tej usterki ktoś ma?

Pozdrawiam
Problem rozwiązany.

Powodem okazał się procesor z wadliwej serii co już zresztą powszechnie wiadomo.
Sytuację uratował patent z wlutowaniem rezystora 100 ohm.

Jak długo jeszcze podziała... To się okaże za jakiś czas.

Pozdrawiam
 
Powodem okazał się procesor z wadliwej serii co już zresztą powszechnie wiadomo.
Sytuację uratował patent z wlutowaniem rezystora 100 ohm.

Jak długo jeszcze podziała... To się okaże za jakiś czas.

Pozdrawiam

To napisz proszę gdzie dokładnie wlutowałeś ten nieszczęsny rezystor i jakie masz napięcie przed i po wpięciu tego rezystora, bo ja walczę z nim cały dzień i dupa blada. Z rezystorem czy bez działa do restartu systemu. Po ponownym włączeniu to już loteria... albo zaskoczy, albo nie i cały czas restartuje.
 
Could I take it to some technician to repair?
I would need an .img to insert into a usb key for a TS-253 PRO.
But not F_TS-X53_20140916-1.2.8.img but an image already decrypted by TS-X53_20210406xxxxx.
Can someone help me?
Thank you
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. status na czerwono
  2. dioda systemu nie świeci
  3. bios
  4. nie uruchamia się po restaRCIE
  5. 431 nie uruchamia się
  6. qw37