Pomoc TS-251B - brak dostępu

kbrozynski

Nowy użytkownik
Noobie
13 Kwiecień 2020
5
1
3
Orzesze
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam

Podjęty został dzisiaj temat uruchomienia Virtualization Station na moim QNAP. Krok po kroku przechodziła konfiguracja do momentu uruchomienia przełącznika wirtualnego - wybrałem podstawowy i zatwierdziłem. Komunikat wyskoczył o przełączeniu się na nowe okno i od tego momentu zablokował się dostęp. Serwer pobrał adres z DHCP i ustawił go w taki sposób że nie można się już do niego dostać. Próbowałem poprzez restart 5 sekundowy z tyłu serwera nie pomogło. Przez SSH też nie wchodzi. Uruchomienie go bez dysków nie pomaga - włożenie nowego też. QFinder go znajduje.

upload_2020-4-13_20-33-58.png


Zakłam że problemem jest maska adresu ale nie można się już do niego wbić, czy jest jakaś opcja restartu systemy do defaulta ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1270
Model serwera: QNAP TS-251B
 
przecież DHCP jest wyłączone

xxx.xxx.88.247 to nie jest adres "z dupy" - wygląda na dzierżawę z Mikrotika ?

najprościej moim zdaniem , ustawić sobie adres z tej samej sieci z tą samą maską (co na screenshocie) ale wpiąc się do nasa bezpośrednio skrętką (połączenie skrosowane) , i poprawić te opcje

druga rzecz - na pewno nie wyłączyłeś opcji resetu za pomocą klawisza w opcjach panelu QNAPa ??
 
Jesteś wielki :) udało się wejść.
Ale ciekawi mnie to bo:
- DHCP wyłączone było a zaciągnął faktycznie adresację MikroTika.
- MikroTik też nie wiem skąd ją mu przydzielił bo jest ustawiony jako bridge AP i ciągnie adresację z UNIFI 192.168.1.... i tylko WIFI pod telefony obsługuje. Wyłączony jest tam DHCP na portach LAN i tylko WAN jest tam odpalony ale bawię się nim od tygodnia i fakt, może coś tam działa jeszcze w tle - mam HAP Lite i dość skomplikowane jest zarządzanie tym dla początkującego z ich Router OS.
- wyłączyłem MikrotTik i od razu zaciągnął poprawną sieć UNIFI
- połączenie bezpośrednio z kompem testowałem na tej samej klasie ale z większą maską - nie działało.
- opcji resetu nie wyłączyłem bo ma go od 3 tygodni i nawet nie wiem gdzie to się wyłącza :)

Wielkie dzięki jeszcze raz za pomoc.
Zapewne parę pytań się jeszcze nasunie :)