Uprawnienia użytkownika

Lukas2502

Passing Basics
Beginner
18 Czerwiec 2010
23
0
1
Witam. TS-659. Natrafiłem na taki problem. Mam ustanowionych kilka grup użytkowników do grup przypisanych użytkowników. Tu pojawił się problem. Do jednej z grup powiedzmy "grupa1" mam przypisanych powiedzmy 10 użytkowników. Grupa ta ma dostęp tylko do jednego udziału powiedzmy "udział1". Ale chciałbym aby członek grupy powiedzmy "user1" miał dostęp do udziału "udział2" i "udział3". Niby proste "user1" przypisany do "grupa1" wchodzę do ustawień użytkownika "user1" i zaznaczam ptaszki dla tego użytkownika przy "udzaił2" i "udził3" na powiedzmy "tylko odczyt". I niestety ten użytkownik nadal ma dostęp do "udział1". Restartowałem już serwer, bez zmian. Wszystko robię przez interfejs graficzny. Wychodzi na to że uprawnienia grupy są ważniejsze niż ustawienia dla danego użytkownika. Czy robię coś źle?
 
Może nie tyle co ustawienia grupy są ważniejsze, ale nadal dzialają.

Jeżeli userowi1 dodałeś indywidualnie odczyt udziału 2 i 3 to nadal on jest w grupie1, która ma dostęp do udzialu 1.

Albo go wywal z grupy1, albo w indywidualnych ustawieniach usera1 daj deny do udzialu1, albo w ustawieniach udzialu1 daj deny dla usera1 :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz