Pomoc UPS do serwera TS-231P

kedarkk

Nowy użytkownik
Noobie
29 Grudzień 2017
3
1
3
QNAP
TS-x31P
Witam.
Poszukuję jakiegoś UPS do serwera model to TS-231P interesuje mnie coś co przy braku prądu wyłączy mi serwer i tylko serwer. Mam dosyć częste przerwy w dostawie prądu zdarzają się takie po 0,5 - 3 sek. więc musi się serwer sam wyłączyć. Ile czasu potrzebuje, sam nie wiem jak go ręcznie wyłączam to w granicach 1-2 min i na tyle musi wystarczyć UPS.
Cena może nie za bardzo wygórowana, nie będę go oglądał na co dzień ma spełnić swoje zadnie nie powodując uszkodzenia dysków.
Oczywiście musi być kompatybilny z serwerem, najlepiej wyjście na standardową wtyczkę i jak by posiadał w sobie możliwość zdalnego wybudzania Wake-on-lan
Czekam na info.
Pozdrawiam forumowiczów​


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216 Build 20200214
Model serwera: QNAP TS-231P
 
to chyba qnap ma mieć WOL włączone, ciekawe co włączy UPS jak prądu zabraknie ?

No OK trochę tego nie przemyślałem aczkolwiek chodzi mi o to że jak pisałem zanik napięcia spowoduje proces zatrzymania i wyłączenia serwera, a ja ewentualnie jak mi będzie potrzebny to go zdalnie uruchomię (pomijając fakt, że prądu nie będzie zbyt długo).
Jeśli będę na miejscu to tego problemu nie ma.
 
U mnie działa przetwornica prądu z UPS i dwoma akumulatorami. Stabilizuje napięcie i dostarcza prąd z akumulatorów w razie wyłączenia, nie tylko do serwera.