Pomoc Uruchamianie NAS TS-130 po utracie zasilania - kilkanaście godzin i nadal brak dostępu

mr2k

Nowy użytkownik
Noobie
26 Marzec 2023
2
1
2
3
49
QNAP
TS-110
Ethernet
1 GbE
Cześć! Niestety UPS się poddał, a że zabrakło prądu w domu więc i NAS się nagle wyłączył.
Ponowne uruchomienie wygląda tak: parę dźwięków podczas uruchamiania, jest też jeden długi (czyli chyba wszystko normalnie), ale od kilkunastu już godzin dysk pracuje i nie ma dostępu do NASa. W sieci też go nie widać.
Pytanie co mogę zrobić w takiej sytuacji? Niestety nie jestem biegły w te klocki.
 
Rozwiązanie
Poradziłem sobie z problemem. Opiszę tutaj, bo może ktoś w przyszłości będzie miał podobny kłopot.
Otóż próbowałem restartować parę razy, ale NAS nie wstawał. Wyciągnąłem dysk z obudowy, uruchomiłem NAS i wszystko z nim jest okey, NAS widoczny w sieci, można się zalogować, etc.
Dysk włożyłem do kieszeni zewnętrznej usb podpiętej do PC, uruchomiłem, po czym usunąłem urządzenie komendą "wysuń". Dysk po ponownym włożeniu do NAS zaczął od razu działać bez problemu. Tak więc wszystko okey.
Poradziłem sobie z problemem. Opiszę tutaj, bo może ktoś w przyszłości będzie miał podobny kłopot.
Otóż próbowałem restartować parę razy, ale NAS nie wstawał. Wyciągnąłem dysk z obudowy, uruchomiłem NAS i wszystko z nim jest okey, NAS widoczny w sieci, można się zalogować, etc.
Dysk włożyłem do kieszeni zewnętrznej usb podpiętej do PC, uruchomiłem, po czym usunąłem urządzenie komendą "wysuń". Dysk po ponownym włożeniu do NAS zaczął od razu działać bez problemu. Tak więc wszystko okey.