Pomoc Utworzenie dwóch wolumenów na TS-212P

rykal

Nowy użytkownik
Noobie
15 Grudzień 2016
7
1
3
47
QNAP
TS-219P
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Niedawno kupiłem NAS TS-212P z dwoma dyskami 2 TB. Ma firmware 4.2.2
Chciałem sobie stworzyć dwa wolumeny z określoną wielkością pamięci w Raid 1, gdzie jeden byłby przeznaczony na dane, a drugi na nagrania z kamery.
Niestety w momencie gdy tworzę wolumen w Raid 1, nie mam możliwości zaalokwania określonej wielkości pamięci, tylko od razu przydzielana jest cała wielkość dysków i nie mam możliwości już założenia drugiego wolumenu.
Czy jest to w ogóle możliwe do uruchomienia na dwóch dyskach?
 
zrobiłeś wolumen prosty i RAID1 - to wszystko się zgadza z tym co napisałeś.
QNAP nie umożliwia robienia partycji na dyskach.

jakbys użył innego rodzaju wolumenu to można tam takie cuda robić.

swoją drogą po cholere dwie partycje na takie rzeczy, skoro oba dyski będą się zużywać jednakowo .. nic tu nie zyskasz.

a na dane można quote założyć.
 
A jakiego np. innego wolumenu można użyć? Żadnych cudów w tym nie widzę według mnie powinna być to standardowa funkcjonalność.
A chociaż by po to aby mieć porządek i kamery mi nie zapisały całego dysku/partycji, którą chcę mieć przeznaczona na dane.
 
Polecam instrukcje QNAP Storage Performance Best Practice :: Storage ::NAS :: QNAP
przewiń do słowa APPENDIX

upload_2016-12-21_17-20-43.png


zasadniczo z dwóch dysków robisz pool, z poola wycinasz rozmiar a potem ten rozmiar przypisujesz do katalogu (tak bardzo na chłopski rozum), chcesz drugi rozmiar ? to go dobierasz z poola.
 
Super, też do tego doszedłem, że mogę sobie ten temat ogarnąć przez Storage Poole.
Dlatego zadałem pytanie,czy na 212 jest to w ogóle możliwe do zrobienia, ponieważ w demo wystawionym na QNAP http://qnapdemo.myqnapcloud.com:8080/cgi-bin/ ver. 4.2.0 po wejściu w Menadżera pamięci, zupełnie inaczej wygląda menu niż u mnie i owszem tam można stworzyć sobie pule, natomiast u mnie w ver. 4.2.2 nie ma takiej możliwości.
upload_2016-12-21_17-58-12.png
 
No własnie jest chyba jakaś lipa, ponieważ po usunięciu Wolumenu logicznego ma możliwość skonfigurowania zgodnie z poniższym:
upload_2016-12-21_18-5-1.png

W momencie wejścia w "Utwórz" mam możliwość utworzenia wolumenu Raid 1 lub bez ochrony - Wolumen pojedynczego dysku, Wolumen JBOD, Wolumen Raid 0. Ja chcę mieć Raid 1, więc mogę wybrać tylko dyski bez możliwości stworzenia puli lub wolumenu o określonej wielkości:
upload_2016-12-21_18-10-55.png


upload_2016-12-21_18-9-47.png
 
Własnie do nich pisze :)
Witam ponownie,
Niestety Qnap nic jeszcze nie odpisał, mimo że na samy początku piszą, że rozwiązują większość problemów w 24h :)
Jednak trochę pogrzebałem i udało mi się uzyskać żądany efekt :)
Należ stworzyć dysk iSCSI o określonej wielkości i przypisać go do dysku wirtualnego :) Następnie można sobie do nich przypisać określone foldery współdzielone lub zapis z kamer tak jak to ja potrzebowałem :)

A przy okazji pigers w firmware dla TS-212P nie ma również możliwości tworzenia żadnych quot na folderach współdzielonych, czy też w innym miejscu :)
Pozdrawiam.