Pomoc VPN'y i Wolne przesyłanie danych

serdeczny

Nowy użytkownik
Noobie
8 Lipiec 2020
4
1
3
36
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie jako , że pracuje w różnych miejscach często potrzebuje dostęp do swojego QNAPA. Testuje właśnie zmapowane dyski po VPN ( Qbelt, PPTP,L2TP/IPsec) chce kopiować pliki około 300mb - 1gb ( projekty ) max prędkość przy każdym rodzaju VPN to 2-3Mb/s .... spr prędkość z jaka są wysyłane dane np przez HBS3 na One drive i jest to około 27Mb/s gdzie leży problem? Czy to wina routera ? A może jest jakiś magicza opcja :p jak np nie kopiowanie z Move and skip przez USB3 bo leci 2mb/s a nie 70 ;) ( odkryłem to wczoraj, QNAP mam od 3 dni).

QNAP bezpośrednio podpięty do Routera nokia g-240w-c ( światło 300mb/s)
Komputer który pobiera dane przez VPN podłączony do różnych sieci przeważnie 100mb/500mb i 1gb
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1354
Model serwera: QNAP TS-431P4
 
VPN wpięty? tzn używam QVPN (windows 10- laptop) oraz QVPN Service na QNAP (załącznik).
P.S Test transferu plikow w sieci lokalnej między qnapem a np laptopem (transfer30-80mb) wpietym w lan wywala internet w całej sieci na okolo pare minut (siec wewnetrzna caly czas dziala) czy możliwe ze router jest za słaby?
 

Załączniki

  • Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 49
Ok wpierw skonfiguruje siec prawidłowo i dam znać czy sie udało :) Dziekuje za pomoc!
Witam serdecznie wracam do tematu doświadczony o nowe wartości ;) Konstrukcja sieci
Modem Nokia od INEA jako BRIDGE (publiczny adres IP) > ASUS RT-AC87U > Switch TP-LINK TL-SG105 > QNAP i inne sprzęty
Transfer po Sieci LAN (kabel) leci 1000Mb/s czyli max ale problem cały czas z VPN.
Używałem VPN Routera ( Asus jako serwer) oraz Qbelt przez aplikacje windows QVPN ( łączony po IP, nie przez nazwę qnapa DDNS) Port Otwarty dla Qbelta to 7777 UDP
Prędkość w obu przypadkach 2/3 MB/s
Ustawienia Pamięci:
1. Antywirus wyłączony
2. Malware scan wyłączony
3. Dyski 2x3TB w RAID1 Woluimin Pełny ( brak replikacji migawek - nie wiem czy jest szyfrowanie:O )
Ustawienia sieci:
1.Stały adres IP
2.Brama domyślna (ip routera )
3.Ramka Jumbo 4074 ? było 1500 myślałem ze tu tkwi haczyk ( na Asusie też włączyłem Jumbo Frame choć tam nie było do wskazania wartości i nic nie pomogło)
4. DNS - IP Routera ? Wiem że mam przydzielone tez dns wraz z publicznym Ip ale nie moglem ich odszukać na routerze :/ i może to jest problem?

Panowie jakie wy macie transfery po VPN na np zmapowanym dysku QNAP? Nie chce mi się wierzyć, że te 2/3MB to max przy łączu 600Mb/s :/