Pomoc Współpraca QNAP TS-251+ z wysokiej klasy systemami hi-fi

AntoniGruczol

Nowy użytkownik
Noobie
3 Luty 2019
1
0
1
53
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie,
Jestem w trakcie zakupu systemu audio - docelowo będzie to wysokiej klasy wzmacniacz lampowy, tym samym jakość dźwięku który mu dostarczę będzie miała fundamentalne znaczenie w kontekście plików FLAC znajdujących się na NAS.
Rozważam dwie opcje:
1 zakup streamera sieciowego z wbudowanym DAC - wówczas zakładam, że pliki zostaną przechwycone i resamplingu dokona sam streamer - przypuszczam , że konretna usługa (jaka?) udostępni mi dane pliki, bo zakładam, że streamerowi będzie ciężko dostać się do systemu plikowego ? Może ktoś ma doświadczenie z konkretnymi markami odpowiednich urządzeń - interesują mnie raczej urządzenie wysokiej klasy - mam tu na myśli głównie jakość przetwornika dac w urządzeniu. Najlepiej by było gdyby tryb taki uwzględniał pliki CUE, jeśli takiej możliwości nie ma to chociaż możliwość przewijania pliku FLAC.
2. zakup wysokiej klasy urządzenia DAC i podpięcie go pod gniazdo USB QNAPa i zapewnienie transportu przez KODI. Tu jednak mam wątpliwość co do jakości sygnału dostarczanego do DACa. Ta opcja sprawdzi się pod kątem plików CUE i będzie wymagała do sterowania albo TV albo plikacji do sterowania KODI.
Będę wdzięczny za wqszelkie sugestie i rekomendacje od kogoś kto ma w tym jakieś doświadczenie
Pozdrawiam,
Antek

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0883 Build 20190316
Model serwera: QNAP TS-251+
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. audio streamer