Pomoc Xmail - notoryczne zacinanie się

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

AsikPik

Nowy użytkownik
Noobie
4 Styczeń 2014
7
2
3
46
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam
Mam dziwny problem z serwerem Xmail na TS-212p. Mianowicie notorycznie usługa wykłada się tj. po wydaniu polecenia #top widnieje ze statusem D czyli zoombie co pociąga za sobą konieczność restartowania całego serwera. Gdzie są jakieś logi w których mógłbym sprawdzić przyczynę tej sytuacji ?
Posiadam drugi taki sam serwer o takiej samej konfiguracji w innej domenie który działa bez żadnego problemu od długiego czasu dlatego przypuszczam że albo jest jakiś konflikt z inną aplikacją albo jakiś czynnik zewnetrzny. Bardzo proszę o podpowiedzi, z góry dziękuję.
 
Kill nie działa na procesy zombie ze statusem D. Gdzie znajdę ten plik z logami ? Szukałem ale nie widzę, ewentualnie w jakim konfigu go aktywować ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Zrobiłem chmod i obserwuję.....
Niestety ten model TS-212P nie obsługuje XDove nad czym ubolewam :(
Co do konfigów to raczej są ok gdyż bliźniaczy serwer działa już 2 miesiąc bez żadnej zwiechy.
Gdzie w tym xmail włączyć logowane tego co wykonuje tak aby przesledzić po tym jak się znów zawiesi ?
Jest plik /sbin/write_log wskazany w pliku xmail lecz jest w nim mnóstwo "krzaków"
 
Wyglada na to ze chmod pomógł gdyż xmail przestał sie zawieszać. Jakkolwiek jest to dziwne ze instalator ustawia złe atrybuty plików. Dziekuje i pozdrawiam


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. xdove