Pomoc Zły wskażnik pojemności dysku na TS-453-PRO

spaszon

Entry Technician
Q Associate
10 Grudzień 2014
42
2
8
54
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam jak w temacie..... Mam pewien problem. W RAID 1 zainstalowane są 2 dyski 3TB. Zaczął mi się pokazywać komunikat o braku miejsca, choć miejsce jest..... ponad 400 GB. Oczywiście próg alarmu o zajętości wyłączałem, zmieniałem, restartowałem system itp. Nic to nie daje. jakieś pomysły w rozwiązaniu problemu?
5566.jpg.png
5567.jpg.png
 
Jaka wersja Firmware? 4.1.1, 4.1.2 (grudzien czy styczen) czy najnowsza 4.1.3 ?
Jak najnowsza to polecam zrobic Ticket na QNAP Helpdesk -
opisac problem w EN (uzyj google translatora, przy czym uzywal krotkich zdan po PL - wtedy najlepiej tlumaczy)
dolacz zdjecia - mozesz sie przelaczyc na jezyk EN w qnapie - bedzie bardziej czytelne dla help desku :)

BTW: jedyna rzecz jaka widze (roznica) to kludka przy MAGAZYN-2, ktorej nie ma przy MAGAZYN-1.
 
Na 4.1.2 styczeń i 4.1.3 takie samo zachowanie. Wróciłem jednak do 4.1.2 bo zauważyłem iż pod 4.1.3 jest problem z maszyną virtualną. Nie uzyskuje adresu IP po restarcie systemu. Nie za każdym razem ale jednak się dzieje :((((. Nie mam pomysłu jak rozwiązać problem z zajętością miejsca........
 
Jak najnowsza to polecam zrobic Ticket na QNAP Helpdesk -
opisac problem w EN (uzyj google translatora, przy czym uzywal krotkich zdan po PL - wtedy najlepiej tlumaczy)
dolacz zdjecia - mozesz sie przelaczyc na jezyk EN w qnapie - bedzie bardziej czytelne dla help desku :)
To pozostaje help desk