Recent Content by 4miras4

  1. 4miras4

    Pomoc TS-110 padł podczas aktualizacji FW

    Witam Mam problem z moim urządzeniem Qnap TS-110 i chciałbym prosić o pomoc Podczas aktualizacji firmware doszło do wyłączenia zasilania prądem i po ponownym uruchomieniu dioda statusu mruga na przemian czerwona z zieloną a serwer nie jest widoczny w programie QFinder. Wykonałem zgodnie z...
  2. 4miras4

    HD streaming po DLNA

    Jeśli chodzi o ten router to u mnie jest podłączony do Qnap-a i dalej z Media Playerem poprzez kabel LAN i spokojnie odtwarza każdy rodzaj filmu. Poprzez Wi-Fi na pewno nie będziesz miał takiej prędkości przesyłu aby komfortowo oglądać HD.
  3. 4miras4

    Poznań wita i o radę pyta

    Można korzystać z prywatnych trackerów. Polecam jednak do torrentów paczkę QPKG ruTorrent.
  4. 4miras4

    Jak szybko przenieść dane z QNAP TS-109 PRO na QNAP TS-212

    Re: Jak szybko przenieść dane z QNAP TS-109 PRO na QNAP TS-2 Spróbuj przenosić dane poprzez webowy menadżer plików - wiem ze bardzo dobrze to działa na samym serwerze i nie wiem czy zadziała gdy ma się podłączone razem 2 serwery (przenoszenie między serwerami).
  5. 4miras4

    Pomoc Prośba o pomoc QNAP TS-110

    Chyba niezbyt uważnie czytasz to co się do Ciebie pisze. Wejdź na stronę konfiguracji routera i tam szukaj na zakładce Device List swojego NAS-a.
  6. 4miras4

    Pomoc Prośba o pomoc QNAP TS-110

    Jeśli przez router to zobacz jakie IP mu przydziela - najlepiej ustawić dla NAS na sztywno (na stałe) IP aby nie szukać go. Najlepiej na początek połączyć się z NAS-em poprzez przeglądarkę www. Powinna ci się na żółto świecić dioda LAN.
  7. 4miras4

    Pomoc Prośba o pomoc QNAP TS-110

    W jaki sposób masz podłączone Qnap-a do komputera ? Bezpośrednio czy przez router ? Dysku nie podpina się na podłączonym NAS-ie swoją drogą gdzie ty to wyczytałeś ? Zapoznaj się dokładnie z instrukcją obsługi na stronie producenta, aby NAS działał nie jest ci potrzebna oryginalna płytka z...
  8. 4miras4

    Stabilność Twonky Media ? / update

    Widzę że chyba się nie rozumiemy. W specyfikacji NAS-a TS-110 jest taka informacja: * Obsługa sieciowa multimediów (serwer iTunes, Twonky Media, DLNA) Jeśli w specyfikacji twojego TV jest również taka informacja (chodzi tu o DLNA) to w czym jest problem? I tak jak wcześniej pisałem ... ,, Twonky...
  9. 4miras4

    Co zamiast QGet-a?

    W odpowiedzi na twoje pytania - nie startuje mi demon po wpisaniu w/w komend w konsoli. W administracji Qnapa również nie startuje proces python. Wydaje mi się że problem tkwi w instalacji
  10. 4miras4

    Stabilność Twonky Media ? / update

    Najprościej to utworzyć poprzez router własną sieć domową i udostępnić na TV swoje zasoby multimedialne
  11. 4miras4

    Pomoc TS-119 firmware 3.4.0 build 0212T i ślimaczy torrent

    możesz zrobić downgrade firmware bez obaw - sam też tak robiłem. Zastanawiające dla mnie jest to że chodzą ci zadania http - u mnie po przechwyceniu zadania po kilku sekundach jest finish - na jakich serwisach próbowałeś pobierać przez http? Jako klienta torrentów polecam ci spróbować z paczek...
  12. 4miras4

    Co zamiast QGet-a?

    Mam prośbę do wszystkich którzy zainstalowali i działa im PyLoad na firmware v3.4 o opis i ewentualne screeny z instalacji tego programu - głóqwnie chodzi o zrobienie prostego tutoriala PL dla początkujących co i jak robić. Wg instrukcji instalacji z forum angielskiego na moim sprzęcie program...
  13. 4miras4

    Stabilność Twonky Media ? / update

    A czy jesteś pewien że chcesz używać Twonky ? Czy nie lepiej korzystać najprościej po sieci LAN ? Twonky u mnie odpadło ze względu na brak obsługi filmów z napisami - nie czyta plików .srt.
  14. 4miras4

    Zakup NMP 1000

    Bedzie wszystko działać. Mam TS-110 i ten player IB. Ten player można podłączyć do PC bezpośrednio jako dysk USB jak też po utworzeniu sieci domowej mieć do niego dostęp przez otoczenie sieciowe (FTP, Samba). Masz niezależne dyski i możesz zrobić kopię zawartości dysku w playerze na Qnap-ie.
  15. 4miras4

    brak dostępu z sieci zewnętrznej

    Czy mógłbym prosić o dokładniejsze wyjaśnienie tego problemu ? Wstawianie serwera do strefy DMZ w routerze chyba nie jest zbyt mądrym rozwiązaniem. Z kolei wskazanie na port 80 w routerze z przekierowaniem na Qnapa u mnie również nie działa, podejrzewam że związane jest to z tym że na tym...