Recent Content by abyss

  1. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    One disc QNAP lost wrong file table, data recovery [SOLVED] - partially (nie wiem jak to wrzucić w tagi/tytuł, a zapewne pomoże szukającym) Podsumowanie: 1. Wygląda na częściowy sukces odzyskiwania plików, choć nie potrafię powiedzieć jaki procent z istniejących (EDIT1.1 z 2.89TB). "Na oko"...
  2. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    To prawdopodobnie przez moją głupotę - nie trzeba było zostawiać SSD przy hot swap - bo to chyba z niego przepisał dane. Photorec widzę tu - TestDisk Download Od razu iść w niego, czy jak sugerują najpierw próbować TestDisk? I lepiej pod Linuxem czy Win7x64 starczy? Jak z systemem plików od...
  3. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    Stare udziały oraz pliki NIE są widoczne - QNAP'owi wydaje się, że dysk jest zupełnie pusty. Stare udziały to były np. /Business /IMG czy /Pictures których tu zupełnie nie ma - a dostęp do tych, które pokrywają się nazwami - np. /Hardware czy /Software jest niedostępny. Spróbowałem utworzyć...
  4. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    Odsłona trzecia (wczorajsze działania) - z obrazkami :) Recovery nie przyniosło oczekiwanych rezultatów (wisiało na 99%), ALE: Po restarcie systemu widać, że przypisał tablicę* userów, plików, udziałów z NOWEGO 8TB dysku do starego 6TB. Oczywiście faktycznie istniejących plików nie widać. Stał...
  5. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    Minęło niemal 10 godzin. Nadal postęp stoi na 99%. Gdy próbuję wejść z drugiego okna przeglądarki, to wygląda na to, że dysk "spał" i budzi się dopiero po kilku sekundach, okienko jakbym zaczynał temat ponownie ("The system has detected that some of the installed hard drives have previously been...
  6. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    A, o to biega :) Nie, normalnie jako użytkownik z nadanymi prawami administratora, admin początkowo był wyłączony - tak, jak QNAP sugerował ze wzgl. bezpieczeństwa. Jednak jako, że miałem problemy z dostępem - to go włączyłem (ale to wygląda na to, że szło z uprawnieniami z tego nowego dysku...
  7. abyss

    Hej!

    Pojęcia nie mam w czym to pisane. W praktyce (poza prymitywnymi HTML) pisanie czegokolwiek zakończyłem na prostych procedurach w assemblerze Z80 i basic'u na ZX Spectrum. Ja jestem autentycznie wiekowo z pokolenia boomer, czyli urodzeni do 1964 roku. Gdybym pracował "branży" to pewnie coś bym...
  8. abyss

    Hej!

    O, nie wiedziałem. Jak będę w Polsce to może się na jedno skuszę przez sentyment. Zawsze lubiłem ich ówczesne reklamy :)
  9. abyss

    Hej!

    Ponieważ @pigers pytał w innym wątku - to dorzucę swoje zdjęcie (ale bez buźki) z "serwerowni" zarządzającej systemem zliczania danych - (sorry, ale bez wnikania w szczegóły) - zdjęcie z 2001-08 - czyli ma już 21 lat. Fotka zrobiona wówczas nowiutką i wypasioną cyfrówką :) Zwracam uwagę na...
  10. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    Nie, ale jakieś podstawy kompów i sieci mam. Ostatnio to za pieniądze obsługiwałem/używałem (NIE zarządzałem!) sieć na Netware (takie na kablach zakończonych wtykami BNC i terminalami) gdzieś tak w 2001 roku.
  11. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    Jest odpalony wyłącznie z dyskiem 6TB (ten, który "zdechł"). Jestem na WinX64. Zasoby tego dysku nie są widoczne jako elementy sieci (za to są "widoczne" nowe zasoby które zostały utworzone na nowym - w tym momencie "wyjętym"! dysku 8TB - oczywiście są niedostępne po kliknięciu, bo dysk leży...
  12. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    Wyciągnąłem z NAS "nowy" 8TB i włożyłem stary 6TB (początkowo zostawiając SSD, potem wyjąłem) - mam tak - także po restarcie NAS. Jakieś sugestie co z tym robić by dostać się (dało się skopiować) dane z Dysku 6TB? Czy jeżeli skasuję pool wspomniany w obrazku "failed to recover" i utworzę nowy...
  13. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    Czyli na działającym napędzie wyjmę dysk 8TB i założę (uszkodzony) 6TB - wiem, ze hot swap jest zadeklarowany w specyfikacji SATA, ale go nigdy nie robiłem. Tylko czy to nie spowoduje zmiany adresów_IP/nazw (mogą być zadeklarowane inne na dysku 6TB i 8TB, nie jestem pewien na 100%) i utraty...
  14. abyss

    Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji

    Czy "przekładanie", "żonglowanie" dwóch dysków w QNAP TS-231P (oba chyba thick) nie powoduje wymazania/zmiany jakichś danych wymaganych do dostępu jak prawa, grupy, hasła? Nie muszę z czymś kombinować? Chcę odzyskać część danych których nie mam w ostatnim backupie (ech, ta prokrastynacja) - a...
  15. abyss

    Pomoc Problem z uruchomieniem po awarii prądu. TS-231P

    Mam ten sam napęd choć inny problem (muszę odzyskać dane z HDD*1 Thick który już zastąpiłem innym), ciekaw jestem ciekaw postępów - pisz jak ci idzie.