Recent Content by aczo

  1. aczo

    Pomoc Udostępnianie dostępu bazy SQL poprzez vpn

    Sprawdziłeś jakie zakresy adresacji IP daje Ci Twój router / VPN? Jeśli zakres jest ten sam, to jest przyczyna konfliktu. Przykładowo: router mobilny daje Ci adres z zakresu 192.168.1.*. Jeśli Twój VPN przydziela adresy z tego samego zakresu, to konflikt gotowy, zwłaszcza, że nie tylko nie...
  2. aczo

    Pomoc TS-251 & TS-253 Pro wydajność / opłacalność

    Oczywista, że Adobe Premiere na nich nie uruchomimy, tzn. może i uruchomimy ale mija się to z celem(jak zresztą producent zaznacza). Jednak organoleptycznie sprawdzonym faktem jest, że TS-253 z 8GB RAMu spokojnie daje radę obsłużyć dwie równolegle uruchomione maszyny - jedną Centos 7 a drugą...
  3. aczo

    Pomoc TS-251 & TS-253 Pro wydajność / opłacalność

    Linux korzysta. To wystarczy, żeby można było efektywniej wykorzystywać więcej procesów na 253. CPU w 253 to dokładnie "Intel® Celeron® 2.0GHz quad-core processor (burst up to 2.42GHz)"
  4. aczo

    Pomoc TS-251 & TS-253 Pro wydajność / opłacalność

    TS 253 lepiej sprawdzi się do zastosowań wielozadaniowych - gdy równolegle uruchamiamy np kilka maszyn wirtualnych. Więcej rdzeni to lepsza wydajność. Poza tym ten model w razie potrzeby zwiększa taktowanie procesora z 2 do 2.42 GHz, także w stosunku do 251 różnica w taktowaniu nie jest już tak...
  5. aczo

    Pomoc Truecrypt w QNAP

    W załączeniu instrukcja krok po kroku. Należy pominąć jedynie zmianę CFLAGS i CXXFLAGS, jak napisałem wyżej. edit @mariuszsal Ponieważ załącznik to nic innego jak zrzut forum.qnap.com pozwoliłem go sobie usunąć. Bezpośredni odnośnik do tematu QNAP NAS Community Forum - Login Pozwoli to osobom...
  6. aczo

    Qnap czy sprosta??

    Bez problemu sprosta. Trzeba ściągnąć Debiana i tightvnc, następnie wersję JDownloader MultiOS i na X-ach przez VNC działa
  7. aczo

    Pomoc Truecrypt w QNAP

    Właśnie skompilowałem TrueCrypt 7.0 na TS 119P+ (procesor Marvell Kirkwood). Da się utworzyć i zamontować wolumin TrueCrypt na NAS. W kompilacji bardzo pomocna był post na forum: https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=84&t=26763, ja musiałem pominąć ustawienie opcji kompilatora export CFLAGS...