Recent Content by annocun

  1. annocun

    Pomoc Raid 5 na 4 dyskach 2Tb zniknął

    O tym, aby na tych raidowych nie zapisywać nic do czasu odzyskania to wiem, przegram to na jakiegoś 6TB nowego na czas odzysku RStudio, potem skonfiguruję raid 5 jeszcze raz na Qnapie i z powrotem to wrzucą z tej 6TB na Raida. Prawidłowo zrozumiałem mam nadzieję? Dziękuję pigers
  2. annocun

    Pomoc Raid 5 na 4 dyskach 2Tb zniknął

    to świetny pomysł, kupię te adaptery sata/usb ( mam nadzieję, że z zasilaczem będą), oraz jakiś 4 TB dysk ... na dane. To chyba dopiero po wypłacie :-(
  3. annocun

    Pomoc Raid 5 na 4 dyskach 2Tb zniknął

    Czyli nie wszystko stracone , tylko teraz blaszaka trzeba znaleźć z 5 sata ( bo i systemowy) i jakiś ogromny dysk na który da się przegrać te wszystkie fotki. Mam nadzieję, że prawidłowo zrozumiałem. Dziękuję pigers.
  4. annocun

    Pomoc Raid 5 na 4 dyskach 2Tb zniknął

    [~] # cat /proc/mdstat + cat /proc/mdstat Personalities : [linear] [raid0] [raid1] [raid10] [raid6] [raid5] [raid4] [multi path] md4 : active raid1 sda2[0] 530128 blocks super 1.0 [2/1] [U_] md13 : active raid1 sda4[0] 458880 blocks [4/1] [U___] bitmap: 49/57 pages [196KB], 4KB chunk...
  5. annocun

    Pomoc Raid 5 na 4 dyskach 2Tb zniknął

    [~] # cat /proc/mdstat + cat /proc/mdstat Personalities : [linear] [raid0] [raid1] [raid10] [raid6] [raid5] [raid4] [multipath] md4 : active raid1 sda2[0] 530128 blocks super 1.0 [2/1] [U_] md13 : active raid1 sda4[0] 458880 blocks [4/1] [U___] bitmap: 49/57 pages [196KB], 4KB chunk md9...
  6. annocun

    Witam

    Witam wszystkich sympatyków Qnapa
  7. annocun

    Pomoc Raid 5 na 4 dyskach 2Tb zniknął

    Witam Jestem użytkownikiem Qnap od kilku lat, jak do tej pory b. zadowolony, na dysku w RAID 5 ( 4 kieszenie po 2Tb) trzymam fotografie córki robione lustrzanką od czasu jej urodzin, całą muzykę której słuchała i inne moje dokumenty. Przez jakiś czas Qnap stał odłączony do wczoraj , podłączyłem...