Recent Content by Axles

  1. Axles

    Pomoc QNAP Cloud poprawnie skonfigurowany, ale nie działa udostępnianie Smart i inne

    Chodziło mi chyba o to, bo nie umiem przypomnieć sobie na 100%, że jak klikasz na katalogu udostępnienie to dostajesz pięć linków, ale w nich nie ma adresu IP publicznego/zewnętrznego (jest tylko prywatny) i jeśli podstawisz go w któryś z linków to powinno zadziałać. Albo druga opcja, tworzysz...
  2. Axles

    Pomoc QNAP Cloud poprawnie skonfigurowany, ale nie działa udostępnianie Smart i inne

    Cześć. Mam nurtujący problem i co prawda znalazłem inny sposób to mimo tego nie daje mi to spokoju. Mam przykładowy zasób, udostępniłem go, utworzyłem użytkownika który ma prawa do niego. Problem w tym, że nie można dostać się poprzez link myqnapcloud, próbowałem różne opcje adresów nawet z IP...
  3. Axles

    Pomoc Qbittorent i ścieżka zapisu plików

    Czyli nie ma na to żadnego sposobu, aby na tv oglądać materiały wideo/zdjęcia z usb podpięte pod NASa?
  4. Axles

    Pomoc Qbittorent i ścieżka zapisu plików

    Skonfigurowałem klienta Qbittorrent, wszystko ładnie działa, pliki pobierane są na dysk zewnętrzny po usb. Moje ździwienie gdy uruchamiam na tv klienta by oglądać film i serwer DLNA nie wykrywa dysku zewnętrznego, nie ma go na liście do zaptaszkowania, zwie się "przenosny". Da się coś z tym...
  5. Axles

    Pomoc Qbittorent i ścieżka zapisu plików

    Ok dziękuję Wam. Pobieranie działa do katalogu /share/CACHEDEV1_DATA/Filmy wiem jak podejrzeć ścieżkę dzięki WinSCP, jedynie zastanawiam się które uprawnienia ze screena są niezbędne a nie chce już mi się metodą prób i błędów odbierać i nadawać na nowo.
  6. Axles

    Pomoc Qbittorent i ścieżka zapisu plików

    Tu będzie chyba jeszcze ciężej bo w żadnym z moich repo nie ma WinSCP, a nie wiem jak zewnętrzne aplikacje instalować.
  7. Axles

    Pomoc Qbittorent i ścieżka zapisu plików

    Aplikacja z Appcenter a konkretnie z myqnap.org/repo.xml Jak podpatrzyć tę ścieżkę aby móc ją skopiować do klienta qbit bo jest to dla mnie zagmatwane dosyć?
  8. Axles

    Pomoc Qbittorent i ścieżka zapisu plików

    No właśnie nie wiem gdzie szukać szczegołów. W kliencie w polu status widnieje po prostu 'error'. Tak w ogóle, jak się dostać z eksploratora/file_station itp. do katalogu /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/qBittorrent/Downloads oraz jak ewentualnie tę lokalizację do serwera dlna?
  9. Axles

    Pomoc Qbittorent i ścieżka zapisu plików

    Cześć. Pobierając pliki qbittorrentem do lokalizacji domyślnej /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/qBittorrent/Downloads ładnie pobiera się, jednakże zmieniam na mój katalog np. /Filmy i dostaję błąd. Do katalogu współdzielonego /Filmy mam pełne uprawnienia RW dla everyone oraz dla gości. Co może być...
  10. Axles

    Pomoc Brak pulpitu po zalogowaniu

    W jaki sposób mogę to wyłączyć na stałe i uruchamiać tylko na żądanie, bo wstrzymanie jest tymczasowe, do ponownego uruchomienia NASa?
  11. Axles

    Pomoc Brak pulpitu po zalogowaniu

    Nie dmucha ciepłym, zwykły, ledwo wyczuwalny podmuch bardziej zimnawy. Wydaje się, że wszystko wróciło o normy, pracuje normalnie, uruchamia się wszystko poprawnie, ale nie widać żadnych folderów współdzielonych, a one istnieją bo właśnie kopiuję do nich zdjęcia (te 5 zadań na liście to...
  12. Axles

    Pomoc Brak pulpitu po zalogowaniu

    Wentylator na szczęście działa gdy ustawię mu 100% ręcznie. Na automatycznym nie czuję w ogóle podmuchu.
  13. Axles

    Pomoc Brak pulpitu po zalogowaniu

    Ale jest przydatne w sytuacji gdy w kilkudziesięciu tysiącach zdjęć potrzeba zlokalizować jakąś osobę np. zmarłą. Po restarcie (nie wyłączeniu jak wczoraj) coś się zmieniło, obciążenie po chwili spadło, ale niepokoi mnie ta dana przy wentylatorze, czyżby padł, procesor się grzeje i stąd te...
  14. Axles

    Pomoc Brak pulpitu po zalogowaniu

    Wczoraj go wyłączałem dziś to samo było. Z nowych rzeczy to testowałem qbitorrenta ale tam ramtem jedno zadanie było. Prędzej też znajdowało zdjęcia twarzy. Raczej wadliwy dysk nie można wykluczyć?
  15. Axles

    Pomoc Brak pulpitu po zalogowaniu

    Monitor zasobów dłuższy czas wisi z napisem proszę czekać. Na NASie (Qnap 230) jak już pulpit pokaże się to chyba niepoprawnie wyświetla, mniej ikon, prawie nic nie działa no i te NaN na screenie.