Recent Content by azjarosz

  1. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    NIestety nic takiego tam nie ma, ale jeśli dobrze pamiętam, to nigdy nie wybierałem dla żadnych synchronizacji opcji oszczędzania miejsca, bo raczej wolałem mieć kopię i w NAS i na dysku dla pewności.
  2. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    No daję sobie z tym spokój. Użyję zewnętrznego softu do synchronizacji. Dzięki wszystkim za pomysły. :)
  3. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Folder obok bez problemu się synchronizuje. Problemem nie jest lokalizacja. Qsync nie pozwala mi wybrać do synchronizacji folderów, które kiedyś już poprzednio synchronizowałem, bez względy na lokalizację. Jak tylko zainstaluje QSynca ponownie, te foldery zostają oznaczone tą charakterystyczną...
  4. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Przywracałem NAS do ustawiń fabrycznych, kliknąłem "Ponownie inicjalizacja". Po zainstalowaniu ponownym Qsync na NASie miałem tam tylko 3 domyślne foldery - Home, Homes i Qsync. 1682802424 Jak wyżej, nie było żadnych podłączonych urządzeń po zainicjowaniu NASa od początku. Wskazuje to tylko na...
  5. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Tak też zrobię. Jednak dalej nurtuje mnie pytanie - gdzie do cholery są te dane? :D W tej chwili to wygląda dla nie tak, że jak instaluję QSynca, to magiczna wróżka przywraca wszystko. Nie mam za cholerę pojęcia, gdzie QSync trzyma informacje o synchronizowanych folderach.
  6. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    A syncovery jest darmowe? Chyba nie, ale mogę się mylić. Starałem się ogarnąć synchronizację tym co daje producent sprzętu, który używam?
  7. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Poddaje się. W NASie zrobiłem ponowne inicjowanie, więc absolutna czystka. Nawet RAID od początku ustawiałem. QSYNC i QFIND PRO usunięte. Wyszukałem wszystko co miało qnap, qsync i qfinder w nazwie i usunąłem, jeśli to nie byłu pliki systemowe windowsa, gdzie qsync były czymś innym. Przeszukałem...
  8. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    No to jest naprawdę bardzo dziwne. QNAP wyczyszczony jak tylko mogłem. W systemie też nie znalazłem żadnych śmieci. Teoretycznie nad przywracaniem systemu i formatowaniem jest jeszcze "Zainicjuj ponownie server NAS". Może przy formatowaniu jest wrzucany jakiś cache do RAMU i później przywracany...
  9. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Tak jak wyżej wspomniałem, QNAP był przywracany do ustawień fabrycznych z pełnym formatem dysków. Pod tym adresem są dwa pliki z nowo synchronizowanego folderu. Wybrałem go do synchronizacji, żeby sprawdzić to o co miałem zapytanie w: Pomoc - QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do...
  10. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    W centrum udostępniania pusto (dodałem jakieś losowe foldery do synchronizacji, żebym mógł przejśc do tego ekranu): Co do ścieżki, po usunięciu QSync takiej ścieżki nie mam: Wszędzie w Qsync pusto, nie ma żadnego powiązania.
  11. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Zgadza się, ale są to opcje udostępniania w sieci dla Windowsa. Nie widzę powiązania tych ustawień z problemem z QSync.
  12. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Lokalizacja jest dokładnie ta sama. Chyba sprawdzę to darmowe narzędzie, dzięki!
  13. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Próbowałem też narzędziem FINDSTR znaleźć wszystkie pliki zawierające nazwę folderu, który jest synchronizowany, ale nic to nie dało.
  14. azjarosz

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Też się nad tym zastanawiałem, ale niektóre z tych folderów są mocno powiązane z innymi programami i byłoby bardzo dużo pracy przy sprawieniu, że to wszystko będzie ze sobą dobrze rozmawiało. Jak nie będzie innego wyjścia to pewnie się na tym skończy, ale chciałbym uniknąć jednak tego.