Recent Content by Belisarius

  1. B

    Zdalne tworzenie użytkowkników, grup i udziałów sieciowych

    O tym właśnie na początku myślałem. Z drugiej strony nie zgodzę się z Tobą, że tak całkiem na około. Bo tak: 1. Czy mogę połączyć się przez ssh2 na innym użytkowniku niż admin? Z tego co wiem to nie. 2. Czy bezpieczniejszym będzie przesłanie loginu(admin) i hasła(*****) admina między serwerami...
  2. B

    Zdalne tworzenie użytkowkników, grup i udziałów sieciowych

    To akurat źle widzisz :p W php siedzę już wystarczająco długo, ale za to można powiedzieć że jestem początkującym w linuksie. Pamiętaj! że kluczem do sukcesu jest poznanie problemu od różnych stron = zadawanie wielu pytań. Wiem i to właśnie chcę zrobić. Przechodzenie przez panel w moim...
  3. B

    Zdalne tworzenie użytkowkników, grup i udziałów sieciowych

    Czy php ma możliwość dostępu do powłoki? Czy jest jakaś dokumentacja mówiąca o strukturze tych plików?? Gdzie te pliki się znajdują?? z tym ciężko bo: 1. Trza by być expertem w AJAX, 2. Funkcje tam działające działają lokalnie, a nie zdalnie, więc samo pobranie ich nic by nie dało.
  4. B

    Zdalne tworzenie użytkowkników, grup i udziałów sieciowych

    W php idzie obsłużyć ssh, tylko, czy bezpieczne jest przesyłanie haseł admina po łączu? Można by użyć https, ale czy to wystarczające? Jeśli bym założył, że taka możliwość istnieje, to jakimi poleceniami mogę tworzyć to co chce? Jest jakiś manual z poleceniami w powłoce QNap? Jak wysłać taki...
  5. B

    Zdalne tworzenie użytkowkników, grup i udziałów sieciowych

    Witam, Na początku się przywitam, gdyż to mój pierwszy post tutaj; Posiadam serwer plików QNAP TS-509, cały czas działa w porządku, poprzez aplikację webową QNap Turbo Nas idzie tworzyć wymagane przeze mnie rzeczy czyli: - użytkowników - grupy użytkowników - udziały sieciowe. Piszę teraz...