Recent Content by bubek

  1. bubek

    Pomoc zablokowane IP - brak mozliwosci wejscia na NAS

    znaczy jest właczony na Q a nie łaczy sie tu...:/ pozostaja chyba tylko tamte opcje
  2. bubek

    Pomoc zablokowane IP - brak mozliwosci wejscia na NAS

    hmm niby jest właczone SSH Tylko jaki plik szukać ?
  3. bubek

    Pomoc zablokowane IP - brak mozliwosci wejscia na NAS

    nie wiem czy SSH jest włączone. moge się jedynie połączyć przez aplikacje na androidzie i cloudlinka. ale nie wiem czy tam jest możliwość włączenia usług. ok "SSH connection" w qmanager właczyłem network error: connection timed out zrobione w/g instrukcji
  4. bubek

    Pomoc zablokowane IP - brak mozliwosci wejscia na NAS

    problem polega na tym, że zaznaczyłem pulę z której można się połączyć. Wydawało mi się ze wziąłęm dobry zakres + moje ip zewnętrzne. Ktos do mnie zadzownił. i jak przyszedłem zatwierdziłem to. Co do resetu, tak myślę bo tak chyba bawiłem sie tym kiedyś. Wziąłem NASA do pracy połączyłem sie vpn...
  5. bubek

    Pomoc zablokowane IP - brak mozliwosci wejscia na NAS

    Po aktualizacji softu na 4.3.3 w zakładce bezpieczeństwo chciałem wpisać adresy IP które miałyby dostęp do NASa. Chciałem wpisać z DHCP. Prawdopodobnie się pomyliłem gdzieś i zaakceptowałem, i nie mog teraz sie dostać na NASA. Przysik RESET nie działa. pewnie jest zablokowany w ustawieniach. Juz...
  6. bubek

    Pomoc ubuntu na QNAP - prędkość działania

    będe w domu to zrobie tak... tylko dziwi mi ze nie działa przez pulpit zdalny... win xp i 7 smiga. dzieki za pomoc.3 A i ja mówie o VM
  7. bubek

    Pomoc ubuntu na QNAP - prędkość działania

    ja się podepnę pod temat. Też TS-253A-8gb, wolno chodzi przez VNC , ale przy zdalnym pulpicie wychodzą paski an ekranie i nic nie widac:/ nie probówalem jeszcze po hdmi bo nie zakupiłem klawiatury :)
  8. bubek

    Dobór NAS-a do filmów

    mam TS-253A 8gb + 2xHDD WDred 2GB i po hdmi na HD station Plex przy plikach większej wagi mkv jest problem... mam ustawione orygialny format pliku. Widać na obrazie czasem, a nawet czesciej niż czasem rwanie. Po DLNA na Plex nie ma takiego problemu, tak samo z TwonkyMedia. Musze pewnie jeszcze...
  9. bubek

    Pomoc TS-253A po FTP z TS-251 po aktualizacji nie można się połaczyc

    Pytanie 1 chce ustanowić połączenie FTP w file station 1 NAS TS-253A za routerem Asus RT-AC68U 2 NAS TS-251 za routerem Asus RT-AC87U oba w innych sieciach chce z 1 na 2 utwórz zdalne połączenie ---> FTP ---> wpisuje dane na koncie admina ( widze też foldery jeśli chce z NAS 2) i wyskakuje...
  10. bubek

    WItam :)

    :) taa ... całkiem sporo :P
  11. bubek

    WItam :)

    witam:) trafiłem tu z openitforum.pl. mam nadzieje, że dowiem się tu sporo od was.