Recent Content by chanelka44

  1. chanelka44

    Pomoc Błąd podczas kopiowania plików

    Witam wszystkich, Czy ktoś mógłby mi pomóc w problemie, który już występuje od kilku miesięcy. Mam zrobione na QNAPie kilkanaście udziałów sieciowych, użytkowników jest ok 50. Każdy użytkownik jest przypisany do danej grupy z uprawnieniami. Problem występuje przy kopiowaniu plików z jednego...
  2. chanelka44

    Pomoc Drugie konto administratora

    Witam, problem i pytanie takie: Czy na Qnapie moge utworzyc jeszcze jednego admina ale z ograniczonymi uprawnieniami? Dokladnie chodzi o to aby byl to admin i mogl tworzyc uzytkownikow naadawac im uprawnienia do folderow, jedyne ograniczenie bylo by takie aby nie mial dostepu do jednego z...
  3. chanelka44

    Pomoc Problem po aktualizacji, duże obciążenie CPU

    Witam, Po ostatniej aktualizacji systemu wystąpiły problemy z działaniem Qnapa. Wcześniejsza wersja 4.2.3 po upgradzie do 4.2.6 20170905 procek osiąga Procesy smbd spowalniają działanie, dodatkowo zapis plików .ods jest też problematyczny, qnap odmawia zapisu plików tekstowych, usuwania...
  4. chanelka44

    Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe

    Ok dzięki w weekend zrobię kolejne podejście. Witam, w ostatni weekend znów przysiadłam do Qnapa, wyłączyłam aplikacje, restart serwera, i zadanie poszerzania. Mimo że wyłączyłam Malware Remover to po restarcie się włączył wg logów. Po godzinie poszerzania próba nieudana. Włączyłam "Check file...
  5. chanelka44

    Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe

    Witam, Długo nie pisałam, ale z gwarancją dysków były problemy (nie będę tutaj pisać jaki sklep) ponad miesiąc czekałam na nowe dyski. Ale już doszły sprawne. Wsadziłam do Qnapa, ładnie wszystko poszło, przebudowa na nowe 3 dyski poszła sprawnie. Problem znów pojawił sie przy zwiększaniu...
  6. chanelka44

    Pomoc Duże obciążenie procesora w stanie spoczynku

    Przed błędami z RAMdisk w logach natrafiłam na : qlogd[12365]: conn log: Users: Unknown, Source IP: 5.200.17.248, Computer name: ---, Connection type: HTTP, Accessed resources: Download Station, Action: Logout qlogd 12365 - - qlogd[12365]: event log: Users: System, Source IP: 127.0.0.1, Computer...
  7. chanelka44

    Pomoc Duże obciążenie procesora w stanie spoczynku

    Tak w tamtym tygodniu błędy się pojawiły z przepełnieniem ramdisk, obecnie ramdisk ma 89% nic nie usuwałam jeszcze. Przeskanowałam malware remover 2.1.2. usunął 4 pozycje. Ciekawe czy coś w sieci nie krąży... Na chwilę obecną procek i temp są OK.
  8. chanelka44

    Pomoc Duże obciążenie procesora w stanie spoczynku

    Spróbowałam na chwilę obecną rozwiązania z qnap.com i dzała z 97 % na 1% CPU :) "Thanks for writing us. Please follow my instructions, 1. Then login to NAS via SSH using putty (Please refer the attached document for how to do it?) 2. Then copy & paste the following commands and execute it...
  9. chanelka44

    Pomoc Duże obciążenie procesora w stanie spoczynku

    Witam, Mam ten sam problem CPU 97%, próbowałam sposobów wyżej opisanych, działały tylko na chwilę. Co najlepsze to upgradu nie robiłam przez ostatnie 4 miesiące....a problem się pojawił, wczoraj zrobiłam upgrade do nowszej wersji 4.2.6 ale dalej to samo... TS -459U+ :-(
  10. chanelka44

    Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe

    Ok, nic się nie stało ;) dzięki :)
  11. chanelka44

    Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe

    No tak RAID5 super rozwiązanie przy jednym walnietym, już raz wymieniałam walnięty dysk w tym qnapie, ale działa już 5 lat. Ok wysylam na gwarancje i czekam na dyski. Jak przyjdą to zacznę rozszerzanie, napiszę jeszcze czy się udało. Bardzo dziękuję za pomoc! :) P.S. Jestem płci żeńskiej ;)
  12. chanelka44

    Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe

    Ok, to teraz nie ma sensu rozszerzać RAIDa5 bo mam tylko 2 dyski sprawne, a na trzech jest RAID. Wyśle na gwarancję te dyski, poczekam na nowe i będę kolejną próbę robić. Chyba, że RAID bedzie pracował na 2 nowych dyskach i jednym starym w trypie zdegradowanym? Dobrze myślę?
  13. chanelka44

    Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe

    Udało mi się sprawdzić te dyski, kupione nowiutkie 4 dyski, w qnapie ustawiłam poszerzenie RAIDa, poprosił o wymianę pierwszego dysku, po rozpakowaniu dysku włożyłam do qnapa, i tak jak wyżej pisałam się zachowywał, spróbowałam drugi wsadzić to samo... Dzisiaj sprawdzam wszystkie 4 w PC i te dwa...
  14. chanelka44

    Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe

    Tak jakby go nie widział: [~] # fdisk -l Disk /dev/sda: 2000.3 GB, 2000398934016 bytes 255 heads, 63 sectors/track, 243201 cylinders Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes Device Boot Start End Blocks Id System /dev/sda1 1 66...
  15. chanelka44

    Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe

    Witam wszystkich, W moim qnapie mam 4 dyski z czego 3 dyski pracują w RAID5. Kupiłam dyski zalecane i kompatybilne z moim serwerem tak jak to jest na stronie producenta w celu powiekszenia RAID5. Podczas akcji rozszerzenia kiedy system zarządał zmiany pierwszego z dysków, qnap nie czyta, nie...