Recent Content by Chrumpel

  1. Chrumpel

    Pomoc Pomocy proszę, padłem ofiarą Qlockera - czy jest opcja odzyskania plików ?

    Dzięki, rozumiem, że kolorowo nie jest. I raczej nie będzie. W związku z tym zastanowię się nad cała idą NAS'a, czy do moich celów to jest trafione rozwiązanie? Choć dostęp do plików przez internet, auto backup przez NetBackReplicator, czy idea chmury rodzinnej to było to co mnie do tego...
  2. Chrumpel

    Pomoc Pomocy proszę, padłem ofiarą Qlockera - czy jest opcja odzyskania plików ?

    Fakt, brak tego backupu był głupi - pozostałe dane, te główne, szczęśliwie mam na kompie głównym i kopii zapasowej - oby były bezpieczne. Na QNAP trzymałem mało używane dane, jak zdjęcia właśnie, czy jakieś starsze archiwa (tych mi nie szkoda akurat, szkoda zdjęć, wspomnnień). QNAP reklamował...
  3. Chrumpel

    Pomoc Pomocy proszę, padłem ofiarą Qlockera - czy jest opcja odzyskania plików ?

    Dzięki, niedobrze, czyli nie ma nadziei? Za pierwszym razem odpalałem QRescue bez przesuwania danych - tak jak stał i też prawie nic nie udało się odzyskać. Są jakiekolwiek szanse? Metody siłowe (poza okupem - chcą 0,1BTC, zresztą i tak bez gwarancji), inne programy? Jestem raczej laikiem, więc...
  4. Chrumpel

    Pomoc Pomocy proszę, padłem ofiarą Qlockera - czy jest opcja odzyskania plików ?

    przeprowadziłem całą procedurę QRescue wg opisu - z ok. 250GB udało się odzyskać ok. 0,8GB, niewiele, głównie dane (Excel, Word, Pdf). Pod koniec procesu była informacja, żeby poinformować o tym QNAP i przesłać logi do sprawdzenia - czy mam to zrobić, może to pomóc w odzyskaniu pozostałcyh...
  5. Chrumpel

    Pomoc Pomocy proszę, padłem ofiarą Qlockera - czy jest opcja odzyskania plików ?

    Część, też próbuję odzyskać pliki przez Qrescue (instrukcja z Helpdesku). Jestem na etapie formatu dysku zewn. do EXT4. Mam dysk sformatowany pod Maca (APSF), 1 TB (3x więcej niż dane na NAS) i teraz próbę sformatować go pod NAS do EXT4. Pytanie, ile trwa taki format dla SSD? Dysk podłączony...
  6. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    Chyba się udało. QNAP pokazywał, że certyfikat od LE jest, ale na zakładce "Overview" w myQnNAPcloud już nie. Połączenie nadal nie było szyfrowane. Więc zwolniłęm certyfikat i pobrałem go ponownie - i wygląda, że jest już OK - certyfikat jest na zielono, logowanie z sieci też jest jest...
  7. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    A możesz powiedzieć, w którym miejscu i jak to się robi? Nie jestem specjalistą niestety i szukam metodą prób i błędów...
  8. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    ale co mam testować? Ładuje mi się na komórce, ale wtedy kiedy mam włączona automatyczną konfiguracji rutera
  9. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    Nie wiem o czym mówisz :) ale, wyłączyłem wifi, zalogowałam się QNAP'a przez przeglądarkę i niby wszystko OK, żadnego komuniaktu niepokojącego
  10. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    To muszę sobie to przetłumaczyć.. I poszukać. Generalnie podaje mi, że niby certyfikat jest aktywny, ale DDNS go nie widzi.
  11. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    A to dziwna sprawa, bo teraz przelogowałem się w dostępie do NAS, odpaliłem jeszcze raz ściągnie certyfikatu z LE i.... poszło :) Widocznie poprzednie kombinacje się odświeżyły (robiłem na koncie Chrumpel, które jest adminem i reaktywowałem konto admin, które jest adminem pierwotnym, ale...
  12. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    No to jest to: ................... lrwxrwxrwx 1 admin administ 26 Oct 10 19:36 00673b5b.0 -> thawte_Primary_Root_CA.pem lrwxrwxrwx 1 admin administ 45 Oct 10 19:36 02265526.0 -> Entrust_Root_Certification_Authority_-_G2.pem uid=500(Chrumpel) gid=100(everyone)
  13. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    Nie mam bladego pojęcia, nie znam się tym :D
  14. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    Napisałem i otrzymałem odpowiedź: What to do if Let's encrypt and Myqnapcloud SSL certificate failed to install/renew? Nie jestem fachowcem i nie znam się na informatyce, ale wydaje mi się, że wszystko zrobiłem dobrze, ale dostaję komunikat poniżej: Co robię źle, albo co powinienem zrobić?
  15. Chrumpel

    Pomoc Problem z certyfikatem

    OK, zgłosiłem, zobaczymy co dalej. Dzięki!