Recent Content by dawid.w

  1. D

    Pomoc jaki wolumin do użytku domowego

    Pytanko: czy konwersja woluminu pełnego (Thick?) na uproszczony powoduje utratę danych? Skąd to pytanie? Otóż dawno temu, gdy wiedziałem mniej, stworzyłem sobie taki wolumen, aby jego rozmiar pozwalał na zastosowanie minimalnej wielkości na gwarantowane miejsce na migawki. Mam teraz 33GB...
  2. D

    Pomoc TS-230 przerwana aktualizacja i problem z firmware recovery

    Dobra, mam odpowiedź na moje zgłoszenie. Pierwszy to odpłatna diagnostyka i naprawa w Holandii, drugi to to skorzystanie z autoryzowanego serwisu dystrybutorów QNAP w Polsce, czyli EPA Systemy i Konsorcjum FEN. Mam wstępną wycenę z serwisu polutowani.pl: Koszt programowania układowego w naszym...
  3. D

    Pomoc QNAP TS-230 problem z aktualizacją

    Imienniku, masz podobny problem do mojego. Próbowałeś robić to: USB Firmware Recovery Guide for TS-328, TS-x28A series, TS-x30 series and TS-x33 series NAS ?
  4. D

    Pomoc problem z pierwszym uruchomieniem TS-230

    Na stronie Qnapa w liście kopmpatybilnych dysków przy Twoim dysku znajduje się taka notatka: Sprawdź czy na dysku masz zgodny firmware.
  5. D

    Pomoc TS-230 przerwana aktualizacja i problem z firmware recovery

    W ramach szukania rozwiązań awaryjnych, zastanawiam się jakie mam opcje. Czy jeżeli kupię nowe urządzenie, to po jego uruchomieniu i umieszczeniu w nim dysków z poprzedniego dane zostaną zachowane?
  6. D

    Pomoc TS-230 przerwana aktualizacja i problem z firmware recovery

    Próbowałem z 3 różnymi pendrajwami (wliczając w to jakieś 1GB sprzed 15 lat) - bez efektu. Po zakończeniu działania Rufusa widzę takie okno: Po podłączeniu tak przygotowanego pendrajwa mój system operacyjny (Winows) nie widzi go wcale...
  7. D

    Pomoc TS-230 przerwana aktualizacja i problem z firmware recovery

    Cześć, dzięki za odpowiedź! Wydaje mi się, że wystarczająco mocno - czuję że ten przycisk mechanicznie został "kliknięty". USB disk robię według instrukcji, ale nie mam "do czego" się odnieść, żeby porównać...
  8. D

    Pomoc TS-230 przerwana aktualizacja i problem z firmware recovery

    Dzień dobry! Po ponad 2 latach bezproblemowego użytkowania NASa TS-230 pojawił się problem, z którym nie mogę się uporać. Sam jestem sobie winien, bo omyłkowo wyłączyłem komputer w trakcie instalacji aktualizacji oprogramowania do urządzenia...wyjąłem dyski i próbowałem resetu - bez efektów...