Recent Content by Divx97

  1. D

    Pomoc Atak na qnap z mojego adresu ip

    Zrobiłem tak, zablokowałem ten adres ip na routerze, nadałem inny na karcie sieciowej, i dzis rano nie było internetu w firmie. Po przywróceniu ustawień internet znowu się pojawił. Odłączyłem na razie komputer od sieci, jednak podejrzana jest drukarka, ciągle w esecie pojawia się komunikat o...
  2. D

    Pomoc Atak na qnap z mojego adresu ip

    sprawdzałem wyjątki i nie ma tam chyba nic niepokojącego, teraz komputer już jest po formacie, i nadal takie komunikaty . Czy zmiana adresu ip mojego komputera w tej sieci na jakieś inne mogłoby pomóc ?
  3. D

    Pomoc Atak na qnap z mojego adresu ip

    Trojan remover nic nie wykrył, aktualnie skanuje spybot, potem malwate i format. sprawdzałem wyjątki, dodane są tylko takie : Zastanawia mnie jeszcze to że eset wykrywał na kilku komputerach w sieci, nie na każdym zduplikowany adres IP, w jaki sposób ktoś mógł zduplikować te ip. Ataki były...
  4. D

    Pomoc Atak na qnap z mojego adresu ip

    Jest to małe biuro, modem podłączony do routera a do niego qnap i switch do którego są podłączone komputery w biurze. Drugie biuro łączy się przez OpenVPN z routerem z biura pierwszego w celu uzyskania dostępu do QNAPa po ftp. Eset nic nie wykrył, format może coś pomóc w tym temacie, czy warto...
  5. D

    Pomoc Atak na qnap z mojego adresu ip

    Ale co to konkretnie oznacza masz syf? Coś powinienem zrobić poza formatem którego za chwilę zrobię?
  6. D

    Pomoc Atak na qnap z mojego adresu ip

    Cześć, Chciałbym poprosić o pomoc w temacie ataku(?), mianowicie zauważyłem że z mojego adresu ip wykonywane są jakieś logowania o różnych loginach na serwer Qnap. Dodatkowo przez ostatnie kilka dni, kilka osób w biurze otrzymało infromację od ESET o zagrożeniu ARP i zduplikowanym adresie ip w...