Recent Content by dobo

  1. dobo

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Odświeżam nadal nierozwiązany problem, który dawno temu porzuciłem bo tak jak teraz nie mam pojęcia co nadal jest nie tak. Może miał ktoś podobny problem albo wykorzystał taką samą kartę i poszła mu bez problemów. Karta z automatu ma 1 Gbps nie mogę tego zmienić tak jak w tej wbudowanej.
  2. dobo

    Pomoc przeniesienie licencji QVR Pro Unlimited Playback do nowego QNAPa

    Niezły syf QNAP wali w pręta i nie daje możliwości przeniesienia licencji. Przy zakupie nie było informacji o braku możliwości przeniesienia licencji QVR Pro Unlimited Playback na inne urządzenie. A właśnie się przekonałem gdy chciałem usunąć taką licencję by ją potem zainstalować na nowym...
  3. dobo

    Pomoc przeniesienie licencji QVR Pro Unlimited Playback do nowego QNAPa

    Witam, sprzedaję TS-251D i planuję w jego miejsce zakup TS-453D. Czy i w jaki sposób mogę przenieść zakupioną wcześniej licencję QVR Pro Unlimited Playback do nowego QNAPa. Czy przywrócenie QNAPa do ustawień fabrycznych w celu przekazania go nowemu właścicielowi rozwiąże mój problem z licencją...
  4. dobo

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Ubuntu nie bazuje na Linux? Na stronie Realtek są sterowniki - Unix(Linux) USB NIC Linux driver for kernel up to 5.6 Dziękuję Panowie za zainteresowanie tematem.
  5. dobo

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Qnapa podłączałem 3 różnymi przewodami ( kat. 5e i 6a) Lanberg zarobionymi fabrycznie bezpośrednio do switcha. W karcie za wiele nie zmieniałem poza nadaniem jej priorytetu "1" nadaniem jej stałego adresu IP oraz przestawieniem DNS z automatu na "ręczne" - dane DNS wprowadziłem takie same jakie...
  6. dobo

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Jeśli obecnie osiągana jest prędkość 1 Gbps to znaczy, że wykorzystane są wszystkie pary przewodów co oznacza, że z przewodem jest wszystko ok Co miało by mi dać bezpośrednie połączenie Serwer - Laptop? W karcie wbudowanej mam dodatkową opcję szybkość sieci natomiast w karcie USB ona nie występuje.
  7. dobo

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Zmieniałem jumbo frame na różne wartości 4074 czy 9000 bez zmian. Kabelek jaki zastosowałem to kat. 6a o długości 0,5m wcześniej sprawdzałem też gorszą wersją 5e też 0,5m to samo kabelki fabrycznie zarabiane - to nie wina kabla laptopa mam bardziej nakombinowanego 5e 0.25m ze switcha do patch...
  8. dobo

    Pomoc QNAP TS-251D + Karta LAN USB 2.5 GbE

    Witam, Podłączyłem kartę sieciową LLANO 2.5GbE USB (Realtek RTL 8156B) do TS-251D karta została wykryta widać ją w "Sieć i przełącznik wirtualny" ustawiłem ją jako Priorytet 1, a tą wbudowaną jako Priorytet 2. Kabel LAN z karty USB wpięty do Qnap QSW-1108-8T kolejna ta sama karta LLANO 2.5GbE...
  9. dobo

    Pomoc QVRPro na Qnap TS-251D rejestruje dwa formaty plików (qvi i mp4) jak wyłączyć jeden z nich?

    Zrobiłem to zaraz po umieszczeniu komentarza bo zacząłem wątpić w to forum. Wątpię też, że nikogo nie zaboli dublowanie nagrań dwoma formatami na tym samym dysku. Bezpieczeństwa nagrań to nie gwarantuje tak jak jest to w RAID1. Mieć możliwość zapisu 28 dni zamiast 14 dni raczej bezcenna. Ponadto...
  10. dobo

    Pomoc QVRPro na Qnap TS-251D rejestruje dwa formaty plików (qvi i mp4) jak wyłączyć jeden z nich?

    Witam, Podłączyłem 4 kamery (zapis H.265+) do Qnapa TS-251D oraz tymczasowy dysk 2TB WD Green (mam już docelowy 4TB WD Purple dla kamer natomiast dla danych mam i będzie to 4 TB WD RED) na WD Green zainstalowałem cały system i QVRPro z dodatkowymi wymaganymi programami wszystko działa z jednym...
  11. dobo

    Cześć

    Witajcie, Od paru dni jestem użytkownikiem QNAPa TS-251D, którego zakupiłem z przeznaczeniem jako rejestrator oraz dodatkowo jako magazyn danych może kiedyś na tym uruchomię Suple, stronę www lub pocztę email. W temacie jestem kompletnie zielony więc liczę na pomoc i wyrozumiałość całej tu...