Recent Content by domaniqoos

  1. D

    Pomoc automatyzacja odblokowywania zaszyfrowanego dysku twardego

    Ok, teraz rozumiem. Z tego co widze, to bez restartu nie ma opcji odmontowania zaszyfrowanego przy uzyciu web menu. Uzywajac wiersza polecen, w normalnym linuksie, odmontowanie moznaby przeprowadzic poprzez komendy: # umount /share/HDA_DATA lub #umount /dev/mapper/sda3 nastepnie # cryptsetup...
  2. D

    Pomoc automatyzacja odblokowywania zaszyfrowanego dysku twardego

    zapisz klucz kodowania - zapisuje klucz kodowania w pamieci QNAPa, co nie jest bezpieczne, to jest wlasnie opcja, ktora mialem wlaczona podczas wykonywania komendy co powodowalo, ze bylo mozliwe uzyskanie przy jej /pomocy klucza. Faktycznie dziala to tak, ze w przypadku restartu urzadzenia, dysk...
  3. D

    Pomoc automatyzacja odblokowywania zaszyfrowanego dysku twardego

    sorry z-ka bije sie w piers, moj blad, ten problem zostal poprawiony 25-09-2009, czyli wraz z pojawieniem sie firmware z ktorego korzystamy. U mnie kod dzialal poniewaz ja zapisalem klucz na QNAP. Docelowo staram sie zmusic urzadzenie do korzystania z klucza znajdujacego sie na innej maszynie...
  4. D

    Pomoc automatyzacja odblokowywania zaszyfrowanego dysku twardego

    niekoniecznie cala procedure. Po prostu wrzucilem w konsole jako administrator: strings /dev/sdx6 | grep ENCK i otrzymalem w wyniku moj klucz szyfrujacy w formie MD5 z przedrostkiem $1$YCCaQNAP$ Wczoraj sprawdzalem dostepne Firmware do mojego modelu i nie widzialem nic nowego. Moze zle szukalem...
  5. D

    Pomoc automatyzacja odblokowywania zaszyfrowanego dysku twardego

    Opisana dziura dziala u mnie w pelni na firmware 3.1.2 Build 1014T (to chyba najnowsze) Wiecej na jej temat w artykule na stronie: http://www.secuobs.com/secumail/btsecumail/msg17179.shtml Pozdrawiam Maciek
  6. D

    Pomoc automatyzacja odblokowywania zaszyfrowanego dysku twardego

    Akurat w moim przypadku sprawa wyglada tak, ze uzytkownicy sieci nie maja loginow do qnapa (jest on uzywany wylacznie jako backup), a tym bardziej do powloki, a ja loguje sie do niego przez ssh lub ssl. Podsiec z urzadzeniem nie jest dostepna z zewnatrz. Klucze szyfrujace zostaly wymienione. By...
  7. D

    Pomoc automatyzacja odblokowywania zaszyfrowanego dysku twardego

    Witam, Mam qnapy TS-239Pro. Chcialbym uruchamiac pewne skrypty startowe ktore napisalem dla tego urzadzenia, by przywrocic jego funkcjonalnosc od razu po restarcie. Skrypty znajduja sie na zakodowanym dysku twardym. By je uruchomic, musze wysylac ping do qnapa az maszyna wystartuje, wtedy...