Recent Content by eeMeeM

  1. eeMeeM

    Pomoc HA na VM problem z zawieszającym się HA

    A co mają kontenery do VM? w VM log nic nie pokazuje, tylko moje ręczne akcje. Mam MQTT wywala teraz info, że z pliku konfiguracji trzeba wyrzucić pewne elementy bo update będzie w kwietniu i tyle. Ale zobaczę jak go zdezaktywuje co będzie. W sumie to ja tego HA specjalnie pod MQTT i suple...
  2. eeMeeM

    Pomoc HA na VM problem z zawieszającym się HA

    Jak zrobię restart MV to pokazuje logi od czasu restartu niestety. Nie pokazuje mi nic wcześniej.
  3. eeMeeM

    Pomoc HA na VM problem z zawieszającym się HA

    Cześć, Qnap 251D (8GB RAM) Od pewnego czasu zmagam się z problemem HA postawionego na MV z obrazu dostępnego na oficjalnej stronie HA. Około pół roku wszystko działało w porządku a później HA zaczął płatać figle, zawiesza się bez powodu i jedyna opcja to restart VM. Próbowałem postawić na nowo...
  4. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Odtwarzam przez NUC'a (PC) z dysku sieciowego, który jest na QNAPIE. Ale aplikacja nie jest na PC, tylko na TV. Ale to w momencie odtwarzania filmu tak? Pisaliśmy powyżej o WI-Fi, teraz chyba nie rozumiem pytania :(
  5. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    No ok, ale wszystko tzn co? Bo tutaj kolega @Silas Mariusz pisze, ze coś tam może iść bez a coś z. Wszystko zależy od rodzaju pliku. Może jakieś testy? Podaj co tam masz, ja tez zobaczę u siebie.
  6. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Ciekawe, bo w teorii wszędzie pokazuje jako oryginał. Bez transkodowania. Tak jak na 1 screenie. I o ile pierwsze 10min działa płynnie o tyle dalej już jest lipa.co chwile buforowanie ale to chyba nieistotne już. Trzeba sie pogodzić ze 4K nie pójdzie z plexa i tyle. Trzeba czekać za światłowodem...
  7. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Jeszcze raz usunąłem i zainstalowałem appkę na nowo, ustawiłem wszystko jeszcze raz (tak, nowy player wyłączyłem) no i to samo :)
  8. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Zrobione, teraz wyskakuje ze moj server nie jest strong enough i nie odtwarza w ogóle :D Najlepsze jest to, że dla Home Streaming w appce plexa nie mam opcji wybrania original. Mam tylko zakresy megabitach...a w appce na TV mam możliwość wybrania wersji original i wtedy działa normalnie. Chociaż...
  9. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Wszystko działa jak należy na samym Plexie, tylko chodzi mi o samo FireTV że nie działa mimo ustawienia wszystkiego jak należy. Wi-FI powinno być ok. Używam Archera c2600, który stoi od tego FireTV w odległości 30cm. Nie chce już mi się z tym męczyć. Oddam go komuś z rodziny :P
  10. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Ciekawa sprawa. Nie wiem czy to przez jakiś update, czy przez przejście na Ubuntu między czasie. Na TV (korzystając z appki) odtwarza material w real 4K normalnie, bez przycięć, bez transkodowania itd. A na FireTV d**a. Tak samo jak z tym FHD. Odpuszczam ten temat, nie ma sensu. Wróćmy do tematu...
  11. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    To jak z tymi ustawieniami ma być? Czy serwer jakoś specjalnie musi być ustawiony? Mam standardowe ustawienia bo system na świeżo postawiony.
  12. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    To jak Panowie jakiś werdykt?
  13. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Film w FHD i rozszerzenie .mkv. Nie mam żadnych z tych ustawień, o których wspominasz.
  14. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Tak jest zrobione. Dziwna sprawa. Wieczorem wrzucę trochę fotek jak jest wszystko ustawione. Ale koreluje z Twoim filmem i tym co napisałeś.
  15. eeMeeM

    NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

    Mam. Działa...ale straszne ziarno wygląda jakby robił obcinanie jakości do 480p...filmy w FHD wyglądają znacznie gorzej niż na aplikacji w TV. Może to być przez kiepski transfer? Bo w sumie ten dongiel (Fire-TV) to jest 10cm od routera który nadaje wifi... EDIT: Ale widać też że transkoduje bo...