Recent Content by faber

  1. faber

    Pomoc Ustawienia DLNA

    już nie pamiętam czy wget jest domyślnie czy w optware. Wchodzisz po ssh ściągasz wget'em, kopiujesz do np. opt i odpalasz. wget http://sourceforge.net/projects/minidlna/files/minidlna/1.1.4/minidlna-1.1.4_static.tar.gz/download
  2. faber

    Pomoc Ustawienia DLNA

    jeżeli to ma służyć tylko do DLNA to można kupić ruter np. TL-WDR3500 (postawić dd-wrt czy openwrt) za 150zł do tego dysk z kieszenią USB (za ileś tam) i będzie w miarę działać tanio. Wszystko zależy do czego i ile pracy chcesz poświęcić w konfigurację i codzienną obsługę.
  3. faber

    Pomoc Ustawienia DLNA

    Jeśli masz qnap'a na intelu to poprostu rozpakuj i uruchom http://sourceforge.net/projects/minidlna/files/minidlna/1.1.4/minidlna-1.1.4_static.tar.gz/download
  4. faber

    Pomoc rtorrent otwiera się na porcie 8081

    Próbowałem prześledzić pulpit ale większość jest binarnie w cgi więc nic nie zdziałam, javascript raczej nie, IE tak samo, zresztą js musi pobierać ten port z cgi bo niby skąd wie o porcie wyłączonego serwera. Zmieniłem port SSL serwera http (na 6011) i wyłączyłem serwer i oczywiście po...
  5. faber

    Pomoc rtorrent otwiera się na porcie 8081

    Panel mam na innym porcie, to port (SSL) wyłączonego serwera www :D
  6. faber

    Pomoc rtorrent otwiera się na porcie 8081

    4.1.0 (TS-259 Pro +)
  7. faber

    Pomoc rtorrent otwiera się na porcie 8081

    Chyba coś jest nie tak z moją konfiguracją. Sprawdziłem Transmission i też tak robi po kliknięciu skrótu. Sekcja rtorrent w qpkg.conf wygląda tak sami więc coś jest głębiej. Z tego co widzę to wygląda na to że jeżeli ikona wyświetlać ma stronę (jest WebUI ustawione) to jest problem. Zawsze idzie...
  8. faber

    Pomoc rtorrent otwiera się na porcie 8081

    Akurat walczę z rtorrent :D U mnie domyślnie uruchamia się przeglądarka na porcie 8081 ( 192.168.2.2:8081 ), co jest nie prawdą bo działa na 6009. Gdzie mogę to zmienić ? No i jak już pisałem, że walczę (j) 1. nie działa mi zapis ustawień w rtorrent, zmieniam opcję w ustawieniach (port itp.) i...
  9. faber

    Instruktaż/Tutorial Ikona skrót w pulpicie QTS ...do uruchamiania własnych poleceń

    Wake On Lan /opt/bin/wakelan XX:XX:XX:XX:XX:XX 192.168.2.255
  10. faber

    Instruktaż/Tutorial Ikona skrót w pulpicie QTS ...do uruchamiania własnych poleceń

    Chciałbym uruchomić pewną komendę ale z poziomu strony. Najlepiej jakby można utworzyć skrót. Nie chodzi mi o to co jest w App Center, czyli nie chcę aby uruchamiało się przy starcie, lecz tylko na kliknięcie. Dokładnie polecenie wakelan. Rozwiązanie:
  11. faber

    Pomoc Blokowanie IP-porty

    Mam ustawione zabezpieczenia na "zezwalaj połączeniom tylko z listy". Chciałbym rozszerzyć to na porty (tylko określone adresy mogły by się logować np. do iSCSI itd.). Można to zrobić ? Mógłbym sam sobie poradzić korzystając z iptables ale widzę że nie działa :
  12. faber

    Pomoc Ustawienia DLNA

    chodzi o to, że ten z ipkg jest w wersji minidlna - cvs20090413-2 i nie ma jeszcze opcji root_container, dopiero nowsze mają. Dzięki root_container=B i media_dir=/share/HDA_DATA/Multimedia/ mam główny folder od razu ustawiony na moje foldery (bez zbędnych VIDEO,AUDIO, itd.) są same moje foldery...
  13. faber

    Pomoc Przekierowanie portów uPnP ?

    Na ruterze mam ustawione zarządzanie (www) na porcie 8080. Jak co dzień wchodzą z zewnątrz na ruterek aby włączyć PC w sieci lokalnej (WOL z ruterka) i tunelować się do niego a tu zonk. Wczoraj uruchomiłem qnap'a w sieci lokalnej i dziś ruterek przestał odpowiadać swoim "web management:8080"...
  14. faber

    Pomoc Ustawienia DLNA

    No niestety nowy Twonky też nie daje rady, TV wszystko widzi ładnie ale nic nie odtwarza, próbowałem ustawić różne TV i nic, mojego nie ma na liście (TOSHIBA 46UL985G). Zostanę przy wbudowanym DLNA (przynajmniej TV odtwarza).