Recent Content by galahad

  1. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    ok, po 22 Win 8.1 Pro Dziękuję pigers za czas poświęcony na przegląd konfiguracji mojego QNAPa. W chwili czasu zastosuję się do sugestii i sprawdzę pozostałe opcje. Witajcie Trochę to trwało, ale w końcu znalazłem chwilę na to aby znów pobawić się QNAP'em. Zrobiłem tak, jak sugerował...
  2. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    zrobi się, może być po 20stej?
  3. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    pigers, nie rozumiem czego nie rozumiesz... ciągle do tego dążę aby zamapować katalogi z QNAPa poprzez "Mapuj dysk sieciowy". o, np. jak tu: How-To - Mapowanie udziałów sieciowych w Windows Vista i nowszym ale u mnie to nie działa. Działa HTTP, działa FTP, ale Mapuj dysk sieciowy nie działa...
  4. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    To może spróbuje ugryźć temat z innej strony: czy TS-409 ma opcję udostępniania katalogów w sieci Microsoft - tj. czy da się podmapować normalnie dysk? Skaner sieci IP pokazuje tylko protokoły HTTP i FTP
  5. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    Czy próbowałem łączyć się po IP... ale nie bardzo rozumiem przez co? przez przeglądarkę? Przez przeglądarkę próbowałem dostać się do Webowego Managera Plików, ale otwiera się biała strona na której nic nie ma. Próba podmapowania dysku po IP kończy się informacją, że nie nie można uzyskać...
  6. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    pigers, logi ustawione są tak, aby logowały wszystkie zdarzenia. W logach mam tylko informacje o plikach jakie i kiedy przesyłałem na serwer (przez Wonky) i kiedy logował się amin. Przy próbie nawiązania połączenia "Mapuj dysk sieciowy" z QFinder Pro 5.3.2 nic nie pojawia się w logach...
  7. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    Zmieniłem na Read only - bez zmian, zrestartowałem - bez zmina, nadal to samo. Z dostępnych opcji mam tylko Deny. W otoczeniu sieciowym widzę tylko ikonkę do TwonkyMedia i katalogi Photos i Videos jako Read Only. Dodałem kolejnego użytkownika i nadałem mu uprawnienia RW i nadal nic. Być może...
  8. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    Mam katalog Fotos, mam usera admin, ma on uprawnienia R/W do tego katalogu, jednak coś nie halo. Może soft nieodpowiedni... Wrzucam poniżej link do kilku screenów z ustawieniami, zobacz proszę, może coś pominąłem. https://goo.gl/photos/92jpsT1xsKw7AKBT8
  9. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    Hm... masz inną wersję softu. Wrzucę moje screeny wieczorem.
  10. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    Czy wystarczy mi user admin czy muszę tworzyć nowego usera? próbuję zalogować się na admin, QNAP\admin i nadal to samo... Które ustawienia muszę sprawdzić? W usługi sieciowe > Sieć Microsoft mam włączoną usługę plików sieciowych usługa FTP jest włączona W udziały sieciowe mam foldery: mój...
  11. G

    Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

    Witam serdecznie. Chciałbym udostępnić katalog lub katalogi z serwerq QNAP w sieci Microsoft. Mam system Win7 i Win8 Próbowałem na różne sposoby, ale nie potrafię tego uczynić. Udało mi się częściowo poprzez TwonkyMedia, ale to nie jest to co chciałbym uzyskać. Próbowałem też: Menu...
  12. G

    Pomoc QNAP padł po utracie prądu

    OK, dzięki za podpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań, ale to już nie ten dział :)
  13. G

    Pomoc QNAP padł po utracie prądu

    UPS'a już mam. Chciałem zastosować RAID ze względu na to, że jeśli padnie jeden dysk, to nie utracę danych (tak jak w przypadku jednego dysku USB), ale skoro piszesz, że to zły pomysł to może czas zadać sobie inne pytanie, mianowicie, czy mogę używać QNAP'a do zabezpieczenia danych (np. zdjęć) i...
  14. G

    Pomoc QNAP padł po utracie prądu

    Ja w moim QNAP'ie miałem podobny problem. 4 dyski, raid 5, brak UPS'a, zanik prądu. Myślałem, że skoro mam raid to dane są bezpieczne, ale... po ponownym uruchomieniu nie mogłem się dostać do QNAP'a, mrugał mi na czerwono, a moja wiedza jako początkującego użytkownika... cóż... mogłem zrobić...
  15. G

    Jestem nowy, witam wszystkich !

    Witam Niedawno stałem się "szczęśliwym" posiadaczem serwera QNAP TS-409 Pro... wiem , trochę staroć ale działa... Serwer ma pracować jako backup dla moich zdjęć, a trafiłem tu aby znaleźć odpowiedzi na pytania i nie zwariować z tym serwerem ;)